CHP’lilerden listelere 4 itiraz

Pazartesi günü saat 10.00 itibariyle CHP’de ilçelerde27 bin 135 üye için listeler askıya çıktı. 3 Ağustos’ta askıdan kalkacak listeler için ilçeler toplamında 4 itiraz yaşandı.
02 Ağustos 2015, Pazar - 11:10

CHP’de 28 Temmuz 10.00’da askıya çıkan üye listeleri, 3 Ağustos pazartesi 18:00’da askıdan inecek. Kongre sürecine giren CHP’de üye listelerinin askıya çıkarılmasıyla birlikte, üyeler ilçe binalarına gelerek listeleri kontrol etmeye devam ediyor. Bununla birlikte kimi ilçelerde itirazlar olurken kimi ilçeler sakinliğini korudu. Bunun yanı sıra delege seçimleri de 15 ağustos tarihinde başlayarak 9 Eylül’e kadar devam edecek. Sandıklar ise mahallelerin taleplerine göre ilçelerde veya mahallelerde kurulacak. Bu bağlamda listelere Karamürsel’den 1 isim yokluğu 2 adres değişikliği için 3 dilekçe ile itiraz gönderilirken 1 itirazda Gebze’den yaşandı. Toplam 4 itirazın olduğu 27 bin 135 üye listesinden yaklaşık 25 kişi hayatını kaybetti.

 

HURŞİT GÜNEŞ KANDIRA’DA
CHP Kocaeli ilçe örgütlerinden ve sekreterliklerinden bilgileri aldığımız itiraz sürecinde ise bir başka detay da CHP Kandıra İlçe Örgütü Başkanı Recep Şenol’dan geldi. Kendisi eski milletvekili Hurşit Güneş’in ikametini İstanbul’dan Kandıra’ya aldığını bildirdi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki