CHP’li gençlerden Çanakkale çıkarması

CHP’li gençlerden Çanakkale çıkarması
28 Mart 2016, Pazartesi - 15:56

Cumhuriyet halk partisi Kocaeli il gençlik kolları başkanlığı Çanakkale zaferinin 101.yılında Çanakkale şehitliğine gezi düzenledi.Geziye gençler yoğun ilgi gösterdiler

ÇANAKKALE’Yİ GEZDİLER

CHP İl Gençlik Kolları Başkanlığı, Çanakkale Zaferi’nin 101’inci yıldönümü olması sebebiyle Çanakkale Şehitlikleri’ni ziyaret etti. Gezi, CHP gençlik ve kadın kollarının yanı sıra ailelerin de katılımı ile gerçekleşti. Lise Komisyonu’nun gelmesine daha çok önem veren partililer tarihi gençlere yerinde anlattı. Rehber eşliğinde 120 kişinin katılım gösterdiği gezide, CHP’liler Çanakkale ruhunu yaşadı. Cuma gecesi yola çıkan partililer bugün Kocaeli’ye dönecek.

DEV BAYRAK AÇILDI

Gezi için bir araya gelen CHP’li grup; Conkbayırı Bölgesi, 57’nci Alay Şehitliği, Çanakkale Şehitler Abidesi, Soğanlıdere ve Şahindere Şehitliği, Seyid Onbaşı ve Rumeli Mecidiye Şehitliği’ni gezdi. Gündoğdu Halk Konseyi, ADD Kadıköy Onuncu Köy Derneği ile karşılaşan partililer Atatürk anıtı önünde dev bayrak açtı. Karşılaşma sonrası şehitler için saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı söylendi.

DUYGU DOLU ANLAR YAŞADIK’

Gençlerin geziye gelmesine daha çok önem verdiklerini belirten CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç, “Sadece gençler değil kadın kollarımız ile beraber aileler çocukları da beraberimizde getirdik. Daha çok genç kardeşlerimizi getirdik çünkü tarihi duyguları yerinde görmelerini istedik. Birinci gün Gelibolu Yarımadası’ndaki tarihi yerlerin çoğunu gezdik. Çok duygu dolu anlar yaşadık. Çanakkale kitaplardan okunarak kalmalı herkesin gelip burayı görmesi tarihe tanıklık etmesi gerekir” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki