CHP’li gençler DSP’ye üye oldu

24 Mart 2015, Salı - 00:00

CHP Başiskele gençlik kolları basın sorumlusu Fırat Yiğit DSP İl Başkanı Hayati Özzeren’in de katıldığı basın toplantısı ile DSP’ye katıldı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin il ve ilçe yönetimlerinden istifalar devam ediyor. CHP’de yürütülen siyasette kendilerine yer bulamayanlar başka partilerde boy göstermeye başladı. Dün DSP İl binasında düzenlenen basın açıklamasında CHP Başiskele İlçe örgütünde basın sorumlusu olarak görev yapan Fırat Yiğit yaptığı basın açıklaması ile DSP’ye geçtiğini kamuoyu ile paylaştı. Fırat konuşmasında, “ CHP’de yürütülen vesayetçi siyaset anlayışını benimseyemediğim için Demokratik Sol Parti saflarında yerimi aldım. Bundan sonra DSP içerisinde İl Gençlik Kolları’nın örgütlenmesi sürecinde görev yapacağım” dedi. Yiğit Fırat’ın parti rozetini ise Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Ruhi Saner taktı.

‘SEÇMEN LİSTELERİNİ KONTROL EDİN’

Rozet takdim töreninin ardından genel gündeme dair basın açıklaması yapan DSP İl Başkanı Hayati Özzeren Cumhurbaşkanı’nın parlamenter sisteme dair söylediği sözleri eleştirerek, “ Cumhurbaşkanı yaptığı açıklama ile parlamentoyu yok saymaktadır. Sayın Cumhurbaşkanı maalesef Körfez köprüsüne kopan halatın sorumlusu oluğu için intihar eden Japon mühendis kadar olamamıştır” dedi. Öte yandan Kocaeli’nde yaklaşık 35 bin seçmenin kayıtlarda olmadığını iddia eden Özzeren, “ Bizim yaptığım araştırmalara göre Kocaeli’nde yaklaşık 35 bin kişi seçmen listelerinde yok. Seçmenlerimiz 27 Mart tarihine kadar seçmen listelerinde isimlerinin olup olmadığını kontrol etsinler” diye konuştu. Özzeren’in konuşmasının ardından DSP’ye üye olan Nihat Sarı ve Tayfun Sav rozetlerini aldı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki