CHP’den seçim denemesi

16 Nisan 2015, Perşembe - 23:38

7 Haziran seçimlerinde, sandık sonuçlarını ıslak imzalı tutanaklarla genel merkeze internet üzerinden bildirecek olan CHP İl Örgütü ve ilçe örgütlerinde görevlendirilen partililer teste alındı

 

 CHP Genel Merkezi, geçtiğimiz seçimlerde ıslak imzalı tutanakların sandık sonuçlarıyla uyuşmaması üzerine yaşanılan sorunların önüne geçmek adına yeni bir çalışma başlattı. Bilişim alt yapı sistemlerini oluşturan genel merkez, partinin tüm il ve ilçe örgütlerinde ıslak imzalı tutanak sonuçlarının anında ellerine ulaşması adına kişilerin görevlendirilmesini istedi. Seçim gecesi yaşanacak karışıklıkların önüne geçmek isteyen CHP Genel Merkezi, 81 il de eş zamanlı olarak genel seçimler öncesinde 3. kez ıslak imzalı tutanakların baz alınarak sandık sonuçlarının kendilerine ulaştırılması için test uygulayacak.

 

CHP’LİLER SİSTEM BAŞINDA
İlimizde de bu akşam 19.20-21.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek olan teste tüm ilçe örgütlerinde konuyla ilgili görevlendirilen partililer katılacak. Kocaeli’deki süreci ise CHP İl Bilişim Sistemleri Sorumlusu İsmail Cem Muti yönetecek. Belirlenen saatler arasında görevli kişiler bilgisayarları başında formaliteden kendilerine iletilen örnek sonuçları internet ortamında girerek genel merkeze ulaştıracak. Genel seçimler öncesinde 3.’sü düzenlenen testin, seçim günü herhangi bir aksaklık yaşanamaması ve sistemde oluşabilecek herhangi bir eksiklik varsa önceden önlem alınması için devam ettirileceği öğrenildi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki