CHP’den gümbür gümbür seçim bildirgesi

18 Ocak 2015, Pazar - 21:03

 


 

CHP Derince İlçe Örgütü’nün düzenlediği dayanışma gecesi yoğun katılımla gerçekleşirken; geceye katılan İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, “Gümbür gümbür bir seçim bildirgesi ve programıyla sahaya çıkacağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Derince İlçe Örgütü’nün düzenlediği dayanışma gecesi, Yenikent’te bulunan Tanyıldız Düğün Salonu’nda partililerin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi. Geceye CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, CHP Kocaeli milletvekilleri Haydar Akar, Mehmet Hilal Kaplan, Hurşit Güneş, İl Başkanı Cihat Altınyuva, CHP İl eski Başkanı Yalçın Kuşkan, İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Orhan, İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Yolcubal, CHP’li ilçe başkanları, partinin önde gelen isimleri ve parti üyeleri katıldı. Geceye ayrıca Atatürkçü Düşünce Derneği, Vartolular Derneği, Derince İmam Hüseyin Cemevi, Dersimliler Derneği, Alevi Kültür Dernekleri, KYÖD, Eğitim-İş Kocaeli Şubesi ve KESK Şubeler Platformu’nun temsilcileri de katıldı.

SALONA SIĞMADILAR

Ayrıca CHP’liler, Kemal Kılıçdaroğlu’nun ağabeyi Ali Kılıçdaroğlu’nu da misafir etti. Beklenenin üzerinde katılımcının gelmesi üzerine, personel aralara ek masa ve sandalye koymak zorunda kaldı. CHP’liler adeta birlik beraberlik mesajı verdi. Gecede ayrıca milletvekili aday adayı olanlar masa masa dolaştı. Gecenin, birlik ve dayanışma amacıyla düzenlediklerini ifade eden CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, “Emekten yana, insan haklarından yana herkes bugün burada. Dün gazetecilerin günüydü. Bugün burada aramızda gazete emekçisi arkadaşlarımız da bulunmaktadır. Gazetecilerin sendikal haklarını alabilmesi için CHP olarak üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız. Onları sadece basın emekçisi diyerek geçiştiremeyiz” diye konuştu.

SORUNLAR BELİRLENECEK
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamlarıyla sözüne başlayan CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, coşkulu bir konuşma gerçekleştirdi. İktidara gitme yolunda inanç olması gerektiğini ifade eden Çelebi, “CHP’nin politikalarını çok anlaşılır bir dille halka ulaştıracağız. Çeşitli sivil toplum kuruşlarıyla görüştük ve bu alanlara dair yaşanan sorunları belirledik. Türkiye’nin temel sorunlarını ilgili bütün kurumlarla görüşeceğiz. Güm gümbür bir seçim bildirgesi ve programıyla sahaya çıkacağız” dedi. CHP örgütlerinin artık birbirine kenetlenmesi gerektiğini ifade eden Çelebi, “Artık birbirimizi çekiştirmeden yolumuza bakacağız.

MOTİVASYONUMUZ DÜŞÜRÜLÜYOR

Bunun reçetesi de şudur. Eğer örgütümüz bu akşamki gibi dayanışma gösterirse, bu seferberliğe eşlerimizi ve çocuklarımızı kattığımız gün bilin ki; CHP iktidardadır. Bunun böyle bilinmesini istiyorum. Motivasyonumuzu düşürmek için bir algı yönetimi yapılıyor. Biz AKP’yi yeneceğimize inanırsak bunu başarırız. Artık bu geri gidişe bir ‘dur’ demenin zamanı geldi. Bu hırsızlığı bu ceberutluğu başımızdan defedeceğiz. Eğer etmezsek bu ülkede adalet olmaz, barış olmaz” diye konuştu. Geceye katılan partililer ve partili olmayan misafirler konuşmaların ardından yemeğe geçti. Yemeğin ardından halk müziği ile devam ede gece, halaylarla son buldu. 


 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki