CHP’de ön seçim olmayacak

CHP Genel Merkez tarafından 1 Kasım tarihinde gerçekleşecek seçim için 81 ilde aday belirleme yöntemini merkez ataması olarak karar verdi. Verilen kararın ardından ön seçim isteyen Kocaeli Örgütü yine hayal kırıklığı yaşadı
29 Ağustos 2015, Cumartesi - 23:52

CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, 26 Ağustos Çarşamba günü Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile baş başa yarım saat görüşmüş, Kocaeli Örgütünün ön seçim talebini ve Kocaeli Örgütü’nün hazırladığı 7 Haziran sonuçları ile ilgili ayrıntılı raporu genel merkeze sunmuştu. Ancak Kocaeli Örgütü, ön seçim konusunda yine hayal kırıklığına uğradı Genel Merkez tarafından milletvekili aday belirleme yöntemi, merkez ataması olarak belirlendi. CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva il binasında açıklama yaparak; “genel merkez tarafından milletvekili aday belirleme yöntemi merkez ataması ile yapılacak” ifadesine yer verdi.

 

AYNAYA BAKSINLAR
YSK tarafından yayınlanan seçim takviminin açıklandığını söyleyen CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, “Sürecin Demokrasi Bayramı şeklinde tamamlanmasını diliyoruz. Bu süreçte biz CHP olarak üzerimize düşen her şeyi yerine getireceğiz “ dedi. CHP’nin şehit cenazelerini beklediği şeklinde AKP Milletvekili İlyas Şeker’in açıklamasını kınayan Altuynuva, “Şehitlerimizin gelmesine vesile olanlar utanmadan, adice böyle bir iftirada bulunabiliyorlar. Ben bu kişileri halkımızın takdirine bırakıyorum. Aynaya bakmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

 

APAR TOPAR SEÇİME GİDİYORUZ
Devamında genel merkeze ilettikleri ön seçim taleplerine değinen Altunyuva, “Kocaeli İl Örgütü olarak ön seçim ile ilgili talebimizi genel başkanımız aracılığı ile Genel Merkezimize iletmiştik ve bu talebimi uygun görülmedi. Yetkili kişiler belli, parti meclisi, tüm yetkiyi MYK ve genel başkana vermişti. Yapılan toplantılarda da 81 ilde merkez atama kararı çıktı. Bu konuda olumsuz bir şey söylememiz doğru olmaz. Partililerimizin de bunu anlayışla karşılayacağını düşünüyoruz. Çok aceleye getirilmiş apar topar bir seçime gidiyoruz. Bazı uygulamalar normal bir seçim gibi olmayacak. ” diyerek genel merkez tarafından alınan karar hakkında olumsuz bir açıklama yapmalarının doğru olmadığını söyledi.

 

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki