CHP’de kongre takvimi netleşti

26 Haziran 2015, Cuma - 02:59

CHP’de 7 haziran seçimlerinin ardından başlaması beklenen kongre takvimi genel merkez tarafından netleşti. Kongre takvimi 20 Haziran ile 29 Kasım arasında olacak

Süriye ÇATAK TEK –  CHP’nin genel seçimlerin ardından yapılması planlanan ilçe ve il kongrelerinin tarihleri ile ilgili İl Başkanı Cihat Altunyuva il binasında basın açıklaması yaptı. Geçtiğimiz yıl ertelenen kongre takviminin parti genel merkezi tarafından netleştirildiğini belirten Altunyuva, 16 Haziran 2015 tarihinde yapılan MYK toplantısında kararın alındığını belirtti. Kongre takviminin 29 Kasım’da sona ereceğini belirten Altunyuva, en kısa zamanda ilçe başkanları ile toplanarak Kocaeli’deki takvimi netleştireceklerini kaydetti.

SEÇİMLERİN TAKVİMİ NETLEŞTİ

Kongre delegeleri ve parti içi ön seçim delegelerinin seçimi ve en son büyük kurultay ile sürecin son bulacağını belirten Altunyuva, “20 Haziran-15 Ağustos tarihleri arasında üye çizelgeleri genel merkez tarafından hazırlanacak, il ve ilçelere gönderilecek, askıya çıkacak. Askıda itirazlar süreci ve değerlendirilmesi yapılacak. 15 Ağustos-6 Eylül arasında kongre ve ön seçim delegeleri seçilecek. 28 Eylül-25 Ekim tarihleri arasında ilçe kongreleri yapılacak. 11 Kasım ve 29 Kasım arasında ise il kongreleri yapılacak” dedi.

 

İLÇE BAŞKANLARI İLE KARAR VERECEĞİZ

Verilen zaman dilimleri arasında ilçe başkanları ile ilçe ve il kongresinin tarihini belirleyeceklerini belirten Altunyuva, “İlçe kongrelerinde çakışması olmaması için çalışmalar yapılacak. Olağan büyük kurultay en son il toplantısına göre belirlenecek. 20 Aralık’a kadar Büyük kongre yapılmak zorunda. Kongrelerimizin partimize, kentimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Yeni bir ivme ve başarı getireceğine inanıyorum” dedi

ADAYLIĞI DÜŞÜNMÜYORUM

Adaylığı ile ilgili soruları yanıtlayan Altunyuva, “Ben hiçbir zaman aday olmadım hep görev verildi. Ben aday değilim. Partide bana görev verildiğinde her zaman partimiz için çalışacağız. Aday olmasam da bu parti için ömrümün sonuna kadar varım ve yoğunla çalışacağım. Şu aşamada adaylığı düşünmüyorum” dedi.

CHP’NİN KONGRE TAKVİMİ

20 Haziran Cumartesi, üye çizelgelerinin genel merkez tarafından hazırlanması.

20 Temmuz Pazartesi, üye çizelgelerinin genel merkez tarafından il ve ilçelere gönderilmesi.

28 Temmuz Salı, Üye çizelgelerinin askıya çıkartılması ve itirazların başlaması

3 Ağustos Pazartesi, Üye çizelgelerinin askıdan inmesi ve itirazların saat 18.00’de sona ermesi.

5 Ağustos Çarşamba, Üye çizelgelerine yapılan itirazların ilçe yönetimlerinde değerlendirilmesi.

7 Ağustos Cuma, İlçelerdeki itirazların İl Yönetim Kurulu’na gelmesinin son günü ve ilçe başkanlarının itiraz haklarının değerlendirilmesi.

12 Ağustos Çarşamba, itirazların il yönetim kurulunda karara bağlanması ve ve il başkanlığının kararının kesinleşmesinin son günü.

15 Ağustos Cumartesi, muhtarlık bölgesi delegeleri ve parti içi ön seçim delegelerinin seçimlerinin başlaması.

6 Eylül, Muhtarlık bölgesi ve parti içi ön seçim delegelerinin seçimlerinin son günü.

28 Eylül Pazartesi, İlçe kongrelerinin başlama tarihi.

25 Ekim Pazar, İlçe kongrelerinin bitiş tarihi.

11 Kasım Çarşamba, İl kongrelerinin başlama tarihi

29 Kasım il kongrelerinin bitişi ve büyük Kurultay sürecinin başlaması.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki