CHP’de hedef 50 aday adayı

24 Şubat 2015, Salı - 21:52

CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, bugün itibariyle milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunan isimlerin sayısının 30’a yaklaştığını belirtti, kendi hedeflerinin 50 başvuru olduğunu söyledi

CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva haftalık yönetim kurulu toplantısı öncesinde parti binasında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Başkan Cihat Altunyuva, 2011 genel seçimlerinde ilimizden 41 kişinin milletvekili aday adayı olduğunu hatırlatarak bu dönem milletvekili aday adayı sayısının 50’yi bulabileceğini ifade etti. Sözlerine ülke gündemiyle ilgili düşüncelerini aktararak başlayan Başkan Altunyuva, “Ülkemizde gerginlikler ve çatışmalar had safhaya ulaştı. Ne yazık ki Ege Üniversitesi’nde Fırat Çakıroğlu öldürüldü. Bir fidanımızı daha yitirdik. Halkımıza başsağlığı diliyorum. Üniversitede olayların bu düzeye gelmesi bir tehlikeyi daha gündeme getiriyor. Görüyoruz ki AKP saldırganlığı yüzünden en büyük kavgalar TBMM’de yaşanıyor. İç Güvenlik Yasa Tasarısı görüşmeleri sırasında muhalefetin gösterdiği tavırlara AKP’nin saldırgan vekilleri şiddet kullanarak karşı koyuyor” dedi.

 

KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK

Konuşmasını devam ettiren Altunyuva, “Eğer bugün mecliste kavgalara yol açan İç Güvenlik Yasa Tasarısı çıkarsa: bu hukuk devletinin başına indirilen bir tokmak olacaktır. Bu yasa. Türkiye’nin bir polis devletine dönüşmesini sağlayacak ve polislere oldukça geniş yetkiler devredilecektir. Hakim ve savcılar devre dışı bırakılarak. Onların görevleri valilere ve kaymakamlara devredilecektir. Her türlü gösteri terör adı altında adlandırılacaktır. Bu yasanın çıkması için AKP’liler ve Cumhurbaşkanı büyük bir mesai harcıyor. AKP çöktüğü için baskı yasaları çıkarıyor fakat korkunun ecele faydası yoktur” diye konuştu.

 

ADAY ADAYI 50’Yİ BULABİLİR

Başkan Cihat Altunyuva, geçtiğimiz dönem 41 milletvekili adayı olduğunu hatırlatarak bu dönem bu sayının geçileceğini düşündüğünü söyledi. Altunyuva, “Şu ana kadar ilimizden genel merkeze başvuru yapan isimlerin sayısı 30’a yaklaştı. Bir çok arkadaşımız aday adaylığı için başvuru hazırlığında. Bu sayı 1 Mart’a bu başvuruların daha fazla olmasını bekliyoruz. 2011 genel seçimlerinde 41 arkadaşımız milletvekili aday adaylığı için başvuru yapmıştı.

 

OPERASYON DEĞİL KOMEDİ

Bu sene 2011 yılında yapılan 41 başvuru sayısını geçeceğimizi düşünüyorum. Aday adayı sayısı 50’ye yaklaşacaktır” açıklamasında bulundu. Süleyman Şah Operasyonu’na da değinen Başkan Cihat Altunyuva “Bizler Süleyman Şah Operasyonu’nu bir operasyon olarak görmüyoruz. Operasyon değil komedidir. Cumhuriyet tarihinde ilk kez AKP vatan toprağını yitirmiştir. Bunu bir de güzel bir iş yapmışlar gibi anlatıyorlar. Fakat yaptıkları operasyonla Süleyman Şah’ın kemiklerini sızlatmışlardır” şeklinde konuştu. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki