CHP'de eski ve yeni buluşması

CHP'de eski ve yeni buluşması
07 Mart 2016, Pazartesi - 11:41

CHP Kocaeli Örgütü’nün düzenlediği, ‘CHP Hafızasını Topluyor’ toplantısına CHP İl Yöneticileri, eski il başkanları, parti meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

Tanyıldız Düğün Salonu’nda gerçekleşen kahvaltılı toplantıda Cumhuriyet Halk Partisi İl ve İlçe Yöneticileri, Eski İl Başkanları, İlçe Başkanları, Meclis üyeleri ve parti üyeleri buluştu. Ev sahipliğini CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın yaptığı programa katılım oldukça yoğun oldu. Sarıbay, eski dönem il başkanları ile aynı masayı paylaşarak davetlileri dinledi.

MUSTAFA KÜPÇÜ ÖNERDİ

Açılış konuşmasını CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay yaptı. Şimdiye kadar parti adına emek veren herkese teşekkürlerini sunan Sarıbay, “Bu toplantının çıkış noktası olarak eski il başkanımız Mustafa Küpçü bana böyle bir toplantının yapılması gerektiğini önermişti. Ben de olumlu buldum ve bugün buradayız. Toplantıyı tüm parti küskünlerini buraya toplamak için yaptık” dedi.

“ZEYTİNOĞLU’NA TÜCCAR DEMEDİM”

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun sözlerine cevap veren Sarıbay, “ Ben Zeytinoğlu’nun şahsi menfaati için kendisine tüccar demedim. Safi Port’un menfaatini koruduğu için kendisini kınadım. Yoksa kimsenin şahsi menfaati ile işimiz olmaz. Bir diğer sorunumuz ise Sungurlu barajıdır. Halkın istemediği barajı yine de yaptırmak istiyorlar. Biz kararlıyız. Derince Limanı konusunda da Sungurlu Barajı konusunda direnmeye ve mücadele etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“ANAYASANIN DEĞİŞMESİNİ İSTEMİYOR DEĞİLİZ”

Basın özgürlüğüne de değinen Sarıbay, “Biz Anayasa’nın değişmesini istemiyor değiliz. Ama delik deşik olan bir anayasada öncelikle özgürlük alanlarımızın çoğalması lazım” dedi. Barış sürecinin tekrar başlatılması gerektiğini ifade eden Sarıbay, “Barış süreci tekrar başlatılmalı ancak bunun çözüm yeri parlamentodur. İkili ilişkilerle barış süreci olmaz. İşine geldiğinde masaya otur, işine geldiğinden masadan kalk olmaz. Parlamentoda çözüm sürecini başlatabildiğimiz anda çok daha iyi şeyler olacak” ifadelerini kullandı.

PARTİ İÇİ SORUN VE ÇÖZÜMLER

Toplantı kapsamında parti iç sorunları ve önerileri konuşmak istediğini belirten Sarıbay, “Bu toplantıyı yaparken il yönetimi olarak çok emek verdik. Parti içi sorunlarımızı ve çözüm önerilerimizi konuşalım. Ancak Genel Merkez eleştirisi almak istemiyoruz. Eğer, Genel Merkez’ e bir eleştiriniz varsa bize yazıp gönderebilirsiniz. Kürsüye çıkan herkes 5 dakikadan fazla konuşmamalı. Burada parti sorunlarımızdan çok projeler ve çözüm önerilerini konuşmak istiyoruz” dedi.

“HER ZAMAN BİR ARADA OLMALIYIZ”

Programda söz alan Kartepe İlçe Yöneticisi İsmail Akbal, “Burada hep beraber birlik içinde yan yana olmak beni çok mutlu etti. Cumhuriyet Halk Partisi budur. Atatürk’ün bizlere emanet ettiği bu CHP’yi daha da büyütmeli ve her zaman dik ve bir arada olmalıyız. İnanıyorum ki Türkiye bugün düştüğü bu yangından CHP sayesinde kurtulacaktır” şeklinde konuştu.

“BÖYLE BİR TOPLANTI İHTİYAÇTI”

Toplantının büyük bir ihtiyaç olduğunu söyleyen eski İl Başkanı İbrahim Aydın ise, “CHP’yi anlatmak kitaplara sığmaz. Ama kısa söz etmek gerekirse CHP dünya da 93 yıldır ayakta kalmayı başaran ender partilerden biridir. CHP her zaman ülkenin aydınlık geleceği olmuştur. Partimizle ne kadar övünsek azdır. Bugün ülkemiz karanlık bir dönemdir.  Bu karanlık dönemden çıkmanın yolu ise yine CHP’dir” dedi.

“VATANDAŞ BİZİ SEÇENEK OLARAK GÖRMÜYOR”

Partide sıkıntıların olduğunu söyleyen eski İl Başkanı Keramettin Gençtürk, “Biz kendimizi büyütmeli ve geliştirmeliyiz. Kendimizi geliştirmek için yanlışlarımızı konuşmak zorundayız. Ülkedeki vatandaşlar bizi seçenek olarak görmüyor. Bu kadar kötü bir yönetim olmasına rağmen eğer halk bizleri tercih etmiyorsa kendimizi sorgulamamız gerekiyor. Türk halkı mevcut düzenin değişmesini istiyor” şeklinde konuştu. 

UZUN, HAKKINI HARAM ETTİ

İlçe Yöneticilerinden Ahmet Uzun, konuşmasında 5 dakikalık süreyi eleştirerek, “Ben halkın sorunlarını 5 dakika içinde nasıl anlatayım. Gidiyorsunuz, bugün ülkemizi sömürenlerin il temsilcileri ile Antikkapı’da yemek yiyorsunuz. Çalışma dediğiniz otellerde yaptığınız kahvaltılı programalar yaparak olmaz. Basın açıklamasında ‘yeni il binası yapacağız’ diyorsunuz.  Binalar içindekilerle değer kazanır. Her gün şehit geliyor ama siz kahvaltı programlarında buluşuyorsunuz. Hakkım zehir zıkkım olsun” dedi.

“PARTİYE KÜSME HAKKIMIZ YOK”

Belki bizim birbirimizi dinlemeye tahammülümüz yok ifadelerini kullanan eski Kadın Kolları Başkanı Hülya Yolcubal, “ 9.30 ile 10.30 arasında gelen partililer sadece kahvaltıya geldiklerini gösterdiler. Belli ki bizim birbirimizi dinlemeye tahammülümüz yok. Bizim önce Sosyalizmi kendimize anlatmamız gerekiyor. Bizler her yerde ayrımcılık politikası yapıyoruz.  Geçtiğimiz aylarda yapılan kongrelerde gördük ki seçimi kaybedenler partiye küstüler. Merak ediyorum insan kendi çocuğunun geleceğine küser mi? Partiye küsmeye hakkımız yok” ifadelerini kullandı.

PEKYÖRÜR, YOLCUBAL’A CEVAP VERDİ

Eski Kadın Kolları Başkanı Hülya Yolcubal’ın konuşmasını eleştiren İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür, “Yeni CHP olmaz. CHP 90 yıllık bir çınardır. Bizler küs değiliz. Hepimiz eskisi ile yenisi ile buradayız. Eski yöneticilerimiz yüzyıllık şarap gibiler. Keşke sen gelseydin kapımız hep açık. Senin başkanlığın döneminde biz çok sayıda proje getirdik. Keşke sende bizlere proje getirseydin” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki