CHP’de bugün 6 kongre birden

CHP’de bugün 6 kongre birden
29 Kasım 2015, Pazar - 12:00

CHP’de ilçe örgütlerinin kongreleri başlarken bugün özellikle 3 adayın yarışacağı İzmit İlçe Kongresi’nde heyecan dorukta olacak

 

 CHP’de dün Kartepe ve Dilovası’yla başlayan ilçe kongreleri bugün 6 ilçe ile devam edecek. İzmit, Derince, Gölcük, Körfez, Karamürsel ve Darıca’da ilçe kongre delegeleri bugün sandık başına giderek başkanlarını belirleyecek. Karamürsel’de tek aday, İzmit’te 3 aday, diğerlerinde ise 2’şer aday başkanlık için yarışacak. 2 Aralık Çarşamba günü Kandıra, 5 Aralık Cumartesi günü Gebze, 6 Aralık Pazar günü ise Başiskele ve Çayıova ile ilçe kongreleri tamamlanmış olacak.

 

İZMİT’TE 3 ADAY

400 delegesi bulunan İzmit İlçe Başkanlığı için mevcut başkan Mehmet Ümit Küçükkaya, en son yapılan yerel seçimlerde belediye başkan aday adayı olan Hakan Tanta ve eski İl Genel Meclisi Üyesi Ahmet Uzun yarışacak.  CHP İzmit İlçe’nin kongresi saat 10.00’da İzmit Halk Eğitim Merkezi’nde başlayacak. 241 delegesi bulunan Derince’de mevcut başkan Nihat Değer ile Kerim Şenses yarışacak. Derince’nin kongresi saat 10.00’da Kığılı Yayladere Derneği’nde gerçekleşecek.

 

GÖLCÜK VE KÖRFEZ

320 delegesi bulunan Gölcük’te mevcut başkan İsmet İşeri ve Adnan Usta yarışacak. Gölcük’ün kongresi saat 13.00’te Melisa Düğün Salonu’nda yapılacak. 233 delegenin oy kullanma hakkı bulunduğu CHP Körfez İlçe Kongresi’nde mevcut başkan Tuğman Kayalı adaylığını açıklarken, Kayalı’nın karşısına eski İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Kaçar çıkacak. Körfez’in kongresi saat 11.00’de Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde yapılacak.

 

YAZAR’A RAKİP YOK

112 delegesi bulunan CHP Karamürsel İlçe Örgütü’nde mevcut başkan Şinasi Yazar yeniden aday oldu. Saat 13.00’de Karamürsel Kültür Merkezi’nde yapılacak olan kongrede Yazar’ın karşısına aday çıkması beklenmiyor. 220 delegesi bulunan Darıca İlçe Örgütü kongresinde mevcut başkan Şinasi Serdar adaylığını koymadı. Darıca’da en son yapılan genel seçimlerde milletvekili adayı olan Yakup Törk ve yine gençlik kollarından yetişme bir isim olan Erhan Soyak yarışacak.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki