CHP’de 2015 seçimine hazırlık

22 Aralık 2014, Pazartesi - 13:31

CHP Gebze ilçe binasında dün gerçekleşen toplantıya CHP Kocaeli il başkanı Yalçın Kuşkan, CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, CHP Gebze İlçe Başkanı Sedat Tatar, CHP Çayırova ilçe Selahattin Kaya, Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası belediyesi meclis üyeleri katıldı.

 

Toplantıda ilk olarak CHP Kocaeli il başkanı Yalçın Kuşkan bir konuşma yaptı. Kuşkan yaptığı konuşmada, “Partimizin son yıllardaki rutin çalışma biçimi için milletvekillerimiz bugün Gebze’deler. Dün Kocaeli’nde sekiz ilçede yaptık. Bu denetimler arzu ettikleri zaman geliyorlar. Zaman zaman gelip sizin görüşlerinizi alacaklar” dedi.

“2015 SEÇİMLERİ HAYATİ BİR SEÇİM”

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, yaptığı konuşmada, “Türkiye’de CHP iktidara hazır bir partidir. Türkiye’de uygulayacağı bütün programlarda her konuyla ilgili CHP’nin bir projesi ve hazırlığı var. Tarımdan barış süreci ile ilgili CHP’nin ne dediği belli. Yumruk gibi olup aramızdan su sızdırmaz ülkenin iktidarına hazır olduğumuzu göstereceğiz” diye konuştu. ardından diğer vekil Sedef Küçük bir konuşma yaparak, “Türkiye’de insan hakları, bağımsız yargı sorunu ve daha çok sorunlar var. Bu sorunları birebir dinlemeye geldik. 2015 seçimleri hayati bir seçim. AKP devlet olanaklarını kullansın, bizim yapmamız gereken pozitif ve birleştirici olmamız gerekir. Bu genel seçimde en ağır yükü örgütümüz çekecek. Moral, umut ve güven aşılması gerekiyor. Umutlu olmak için çok nedenimiz var. Her vatandaşın oyuna talibiz. Kimseyi ötekileştirmeden ve ayrıştırmadan çok çalışmak zorundayız” diye konuştu.

“PARTİ İÇİ DÜŞMANLIĞI YARATMAMALIYIZ”

 

Toplantında son olarak ise Malik Ecder, yaptığı konuşmada, “CHP’nin iktidarına ihtiyaç olduğunu görüyoruz. Kocaeli sanayi kenti ama işsizliği ve taşeronlaştırmayı görüyoruz. Yaşamın hemen her alanında yaşam koşullarımız daralıyor. Ülkenin geleceğini 2015 seçimlerinde oylama yapacağız. 17-25 Aralık’ı yolsuzluk ve hırsızlık haftası olarak ilan ettirmeye çalışıyoruz. Yaşananları hep birlikte görüyoruz. Cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluk ve hırsızlığını görüyoruz. Bu toplantıların amacı CHP’yi nasıl iktidara taşımaktır. 2015 seçimlerine daha iyi nasıl hazırlanacağımızı konuşmak istiyoruz. Adaylarımızı elbette örgütlerin eğilimleri alınarak belirlenmeli. Ama parti içi demokrasiyi kullanırken parti içi düşmanlığı yaratmamak gerekir” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki