CHP kongrelerine çağrı

12 Ağustos 2015, Çarşamba - 13:44

7 Haziran genel seçimleri öncesi kamuoyundan sır gibi saklanan ve Sendikacı Ahmet Kasımoğlu, Tıp Doktoru Dr. Aykut Çelik, B. Mali Müşavir Mehmet Toker, esnaf Bülent Karagöz, Akademisyen Yard. Doç. Ehlinaz Torun, sendikacı Erdem Arcan, Emekli Öğretmen Gani Yurtsever, Diş hekimi Müzeyyen Topçu Tan, Akademisyen Doç Dr. Ömer Kurtaş, Emekli Öğretmen Şemsettin Karagöz, Gazeteci Vacit Çelik, sendikacı Yaşar Güleryüz isimleri altında oluşan Sivil Toplum Çalışma Grubu’nu kamuoyu ile paylaşmaya karar verdi. Grubun CHP’nin kongreler ile ilgili oluşturduğu çağrı metni il başkanlığı tarafından kabul edildi.

 OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ
Biz seçimlerden önce çeşitli alanlarda görev yapmak amacıyla Sivil toplum Çalışma Grubu adı altında bir grup ile seçim çalışmaları yürüttük. Bu grubumuz, ‘seçimler bitti işimiz bitti’ demedi. Çalışmalara devam ederek içinde bulunduğumuz durum ile önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan kongrelere yönelik çağrıları var. Bu çağrı metni il yönetimimizce oy birliği ile kabul edildi.

 İL YÖNETİMİ KARARIYLA OLUŞTURULDUK
Sivil Toplum Çalışma Grubu Şemsettin Karagöz, “Sivil Toplum Çalışma Grubu, partimizin Kocaeli örgütlenmesinin 7 Haziran seçimlerine yönelik olarak dönemin gereksinimlerine uygun amaç ve hedefler doğrultusunda, gönüllü olarak çalışmak isteyen partililerin talebi üzerine İl başkanının önerisi ve Kocaeli İl Yönetim Kurulunun kararıyla oluşturulmuştur.

 ÇALIŞMA RAPORUMUZU SUNMUŞTUK
Çalışma Grubumuz, öngörülen ilke, usul ve esaslar temelinde çalışmalarını süreç boyunca sürdürmüş ve sürecin sonunda yürütülen çalışmalar ve yerel ölçekte ülkemiz ve partimiz adına tespit ve önerilerini içeren raporunu 6 Haziran 2015 Cumartesi günü İl Başkanlığına yazılı olarak sunmuştuk. Sivil Toplum Çalışma Grubu adı altında çalışmalarını sürdürmeye ve bu kapsamdaki ortak görüş ve önerilerini parti ve kent kamuoyu ile paylaşmaya karar vermiştir.

 PARTİLİLERİ GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ

Ülkemizin, Anadolu topraklarında yaşam sürdüren halkımızın ihtiyacı ve beklentisi olan, bu ülkeyi aydınlıklara taşıyacak bir parti örgütünü ve CHP’ sini inşa etmeyi olanaklı kılacak öncelikli adımı hep birlikte atmamızın önünde hiçbir engel kalmayacağına yürekten inanıyoruz. Bu anlayışla, CHP Kocaeli örgütüne üye tüm partililerimizi bu onuru hep birlikte paylaşmaya, göreve çağırıyoruz.

 PARTİLİLERİ TEŞVİK ETMELİYİZ
Mahalle halkının güvenini ve saygınlığını kazanmış, etkin siyasi faaliyet yapmak isteyen, partimizi mahallede temsil edebilecek partililerimizi delege olmaya teşvik ederek, Gücünü mahallesinden, mahalledeki partililerden alan, kişilerden bağımsız, özgür; parti ilkelerine bağlı mahalle örgütlerinin temelini atmak, bunu başarmak tüm partililerin üzerlerine düşen görev ve sorumlulukları yerine getirmesi ile olanaklıdır. ” ifadelerine yer verdi.

 PARTİLİLERİN TALEPLERİNİ DİNLİYORUZ
Karagöz’ün ardından söz alan Mali Müşavir Mehmet Toker, “ çalışma grubu olarak seçim öncesinden bu güne uzun bir yol haritası çıkardık. Grubumuzda 12 civarında bir arkadaşımız var. Parti üyelerinin çok ezici bir çoğunluğu ile partilerimizin taleplerini dinliyoruz. Bizlerden beklentileri bilerek 2 temel başlık altında sadece somut olmayan çalışmalar yürüttük. Bunlardan bir tanesi ülkemizin içinde bulunduğu her gün haberini aldığımız terör konusu ile ilgilidir. Bu sorun tükenene kadar görevimizi yerine getireceğiz.

 FIRSAT OLARAK GÖRÜYORUZ
İkinci başlığımız ise ülkemiz adına koalisyon görüşmelerinde CHP böylesine önemli görevi sürdürürken ülkenin geleceği için özel bir gayret gösteriyor. Biz çalışma grubu olarak 2 süreci fırsat olarak görüyoruz. Bir yandan bu partiyi feda etme yolunda koalisyon görüşmeler için partimizin ilkelerini hiçe sayıyoruz. Bir tarafta da parti içi genel kurulunu gerçekleştireceksiniz. Gücümüz hepsine yetecek. Hedefimiz ülke ve partimiz adına özgün insan yetiştirmektir” dedi.

 İŞTE O ÇAĞRI METNİ
Önümüzdeki süreçte örgüt yönetimlerine aday olmayı düşünen partililerimizin; delege seçimleri sürecini kişisel ve grupsal adaylık hedefleri temelinde bir yarışmaya dönüştürmemek için özel bir gayret içerisinde olmaları, Mevcut Örgüt Yöneticilerimizin; partililerimizin mahalle bazında ve bir şölen havasında buluşmasını ve ertelenemez gereksinimimiz olan mahalle örgütlerimizin oluşmasını olanaklı kılacak ortamı sağlamayı bir parti görevi, sorumluluğu ve onuru olarak üstlenip gereklerini yapmaları,
Milletvekillerimizin; taraf olmaksızın, tüm mahallelerde tüm partililere ulaşıp motive ederek delege seçimlerine katılmalarını ve delegelerini belirleme olanağını sağlamak için yoğun bir çaba içerisine girmeleri, Partimizin her kademesinde geçmiş süreçlerde görev yapmış önder konumundaki partililerimizin yılların birikimi, bilgi ve becerileriyle partililerimizin delege seçimlerine katılmasını, bu süreçte mahallelilerin egemen olmalarını sağlamak için çaba göstermeleri, partimizin temel taşları, parti üyelerimizin mahallelerimizden seçilecek delegelerin yegane seçicisi olmak, seçtikleri delegelere ihtiyaç duydukları gücü vermek ve seçtikleri delegelerle birlikte Mahalle örgütlerini inşa ederek kesintisiz bir siyasi faaliyeti sürdürmek iradesi ve kararlılıklarını ortaya koymalarıdır.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki