CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet, huzurevi sakinlerinin sorunlarını Bakanla görüştü

CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet, huzurevi sakinlerinin sorunlarını Bakanla görüştü
10 Ağustos 2016, Çarşamba - 14:15

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Kocaeli Rehabilitasyon merkezine taşınan huzurevi sakinlerinin sorunlarını Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya iletti.
CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Kocaeli huzurevi’nden Rehabilitasyon Merkezi’ne taşınan huzurevi sakinlerinin sorunlarını, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya ileterek bilgi verdi. İzmit Turgut mahallesinde yapımı devam eden inşaatın istinat duvarının bir bölümünün üzerine devrilmesi sonucu huzurevi boşaltılmıştı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, huzurevi'nde kalan yaşlılardan 38’ini ailelerine izinli olarak gönderirken, kalan 54 yaşlıyı da Gündoğdu Rehabilitasyon Merkezi'ne aldı. Huzurevi sakinlerinin kaldıkları yerle ilgili sorun yaşadıkları bilgisini alan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, rehabilitasyon merkezinde kalan huzurevi sakinlerini ziyaret ederek, sıkıntılarını dinledi. Huzurevi sakinlerinin sıkıntılarını ilk olarak Kocaeli Bakım Rehabilitasyon Merkezi Müdürü İlhan Tuğrul, İzmit huzurevi Müdürü Mesut Yalçın’dan dinleyen Milletvekili Hürriyet, çok ciddi bir sıkıntının yaşanmadığını öğrendi.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile konuşan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet konu ile ilgili olarak, “Kocaeli huzurevi ile ilgili olarak yaşlı vatandaşlarımızın çektiği sorunları ilettim. Kendisi de sorunun hızla çözüme kavuşması için bakanlık olarak çalışma başlattıklarını, huzurevi sakinlerinin bir an önce yeni yerlerine kavuşacağını söyledi. Bizler de huzurevi sakinlerimizin sorunu ile ilgili çalışmalarımızı sürdüreceğiz ve yeni yerlerine kavuşması için takibimizi bırakmayacağız” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki