CHP Kadın Kolları Toplandı

CHP İl Kadın Kolları, CHP Kocaeli İl Başkanlığı'nda Toplandı.
01 Ağustos 2015, Cumartesi - 15:20

Toplantının gündemi genel merkez tarafından, seçim süresince yapılan çalışmalar olarak belirlendi. CHP İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Yolcubal başkanlığında gerçekleşen 2. Danışma Meclisi Toplantısı'na CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Hürriyet Kaplan, CHP MHK Üyesi Hamiyet Göksu ve üyeler katıldı.

Açılış, divan seçimi, saygı duruşu ve istiklal marşı okunduktan sonra konuşmasını gerçekleştiren CHP İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Yolcubal, mevcut duruma bakıldığında Türkiye siyasetinde değil sadece dünya siyasetinde de hemen her yerinde kadınların özellikle akıl mekanizmasında çok az kullanıldığını söylemek gerek. Yapılan siyasi araştırmalarına göre partilerdeki kadın kolları sadece siyasi getirisi düşük ikinci sosyal faaliyetlerde kullanılmaktadır.

Oysa demokratik sağlıklı bir siyasal yapı için kadınların emeklerinin yanı sıra akıllarına projelerine ihtiyaç vardır. Kadınların düşük siyaset de temsiliyetinin en önemli sebebi geleneksel yapı ve erkek egemenliğindeki siyasal yapıdır. Oysaki akıl cinsiyetlere göre dağıtılmamıştır. İnsanın yaratılışında kadına ve erkeğe eşit verilmiştir. Canlı yaratılışın en güçlü varlığı olan kadınlar daha ön planda olmalıdır şeklinde konuştu.

KADINLARA GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR

Danışma meclisinde son olarak konuşan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Hürriyet Kaplan, "Önemli seçim sürecinden çıktık her ne kadar istediğimiz sonucu alamasak ta Türkiye genelinde aldığımız sonuçlar bazı şeylerin bizim elimizde olmadığını gösterdi. Ama bu süreçte birlikte omuz omuza mücadele ediyoruz önceki seçimlerde ve bu seçimlerde katkı gösteren özveri gösteren zaman ayıran tüm kadın arkadaşlarıma gönülden teşekkür ederim" diye konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki