CHP İzmir Mitingine Hazırlanıyor

CHP İzmir Mitingine Hazırlanıyor
01 Ağustos 2016, Pazartesi - 11:33

CHP Kocaeli Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Tahsin Tarhan ve CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yaşanan gelişmeleri değerlendirmek üzere basın açıklaması gerçekleştirdi.

CHP il binasında gerçekleşen basın açıklamasına ilçe başkanları ve partililer katılım gösterdi. Konuşmasında İstanbul’da gerçekleştirilen Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi’nin oldukça güzel geçtiğini belirten CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, "Taksim’de son yılların en görkemli ve coşkulu mitingi vardı. Gerçekten insanın tüylerini ürpertecek bir miting oldu. Şimdi ise ikincisini 4 Ağustos Perşembe günü İzmir Gündoğdu Meydanı’nda 19.30’da yapacağız" dedi.

‘SONUÇLAR ÜZERİNDEN DEĞERLENDİRMEYECEĞİZ’
15 Temmuz darbe girişimini sonuçlar üzerinden değerlendirmeyeceğini dile getire CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, "Devletin bütün kurumlarında örgütlenen bir cemaatten bahsediyoruz. Türkiye’nin en büyük problemi cemaatler ve tarikatlardır. Cemaatlar ve tarikatlar bugün önlenemez ise gelecekte de yine aynı sorunlarla karşılaşacağız. Darbeyi sonuçlar üzerinden değerlendirmeyeceğiz. Bu noktaya gelirken yapmış olduğumuz hataları telafi etmek için çalışacağız. Kim bunlara yol vermiştir, nasıl bu noktaya gelinmiştir her şeyin incelenmesi gereklidir. Hangi siyasi düşünceden olursa olsun, neyi temsil ediyorsa etsin devletin bekası için bu amaçtan uzaklaşılmaması gerekir. Cemaatlerle mücadele edilmeli ve Fetullah Cemaati’nin yerine başka hiçbir cemaat getirilmemelidir" diye konuştu. 

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki