CHP Gebze'den demokrasi mitingine davet

CHP Gebze'den demokrasi mitingine davet
22 Temmuz 2016, Cuma - 16:39

CHP Gebze İlçe Örgütü, 24 Temmuz Pazar günü Taksim'de gerçekleşecek demokrasi mitingi için davette bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Gebze İlçe Örgütü, 24 Temmuz Pazar günü akşam 18.00'de İstanbul Taksim'de gerçekleşecek olan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katılacağı miting için davette bulundu. CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun imzasıyla yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

HER TÜRLÜ DARBEYE KARŞIYIZ

"15 Temmuz gecesi ordu içindeki cuntacıların darbe girişimi 78 milyon halkımızın, siyasi partilerin net duruşu ve Gazi Meclis'in kararlılığı ile başarısız kılınmıştır. Askeri darbe ya da sivil dikta, her türlü darbeye amasız ve lakinsiz karşı olduğumuzu defalarca ifade ettiğimiz gibi tekrar ifade yineliyoruz.

MİLLİ MUTABAKAT İNŞA EDİLMELİ

Şimdi darbecilerle olağan ve hukuk zemininde, cadı avına dönüştürülmeden hesaplaşma, hayatımızın normalleştirilmesi ve Parlamento'nun güçlendirilmesi ve demokrasinin başlangıçta sağlanan Milli mutabakatla birlikte inşa edilmesi gerektiğine inanıyoruz.

TÜM HALKIMIZI DAVET EDİYORUZ

Darbeye karşı kararlı tavrımızı bir kez daha göstermek, Cumhuriyet ve demokrasinin sağlanan mutabakatla hukuk zemininde birlikte inşası için 24 Temmuz 2016 Pazar günü saat 18.00'de Taksim Meydanı'nda genel başkanımızın da katılımı ile büyük buluşma gerçekleştirilecektir. Tüm halkımızı demokrasi birliğimize davet ediyoruz."

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki