“CHP, çuvaldızı MHP’ye batırmaya çalışıyor”

“CHP, çuvaldızı MHP’ye batırmaya çalışıyor”
08 Kasım 2015, Pazar - 10:26

MHP İl Kadın Kolları Başkanı Özgen Keçeci, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Yolcubal'ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli eleştirilerine, “ CHP, yine çuvaldızı MHP’ye batırmaya çalışıyor” dedi

1 Kasım seçimlerinin ardından AK Parti’nin seçimden güçlenerek çıkması, CHP ve MHP’lileri birbirine düşürdü. CHP İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Yolcubal’ın MHP Lideri Bahçeli’ye yönelik eleştirilerine MHP İl Kadın Kolları Başkanı Özgen Keçeci tarafından sert bir cevap geldi. Keçeci açıklamasında, “Türkiye bir seçim sürecini daha geride bırakırken, sandıkta alınan kötü sonucu üstlenme cesareti gösteremeyen CHP’li arkadaşların, MHP’yi suçlayan ifadelerini şaşkınlıkla karşılamaktayız. Kocaeli’de yaşadıkları oy kaybını başarı olarak gören, emanet oyların kendilerine dönmesine rağmen oylarını elle tutulur biçimde artırmayı beceremeyen Türkiye’nin ana muhalefet partisi CHP, yine çuvaldızı MHP’ye batırmaya çalışarak, halkın gözünde, beceriksizliklerini samimi olmayan bir şirinlik yapmaya çalışarak kapatacaklarını zannetmekteler.

 

NİŞANTAŞI SEÇMENİNE HİTAP EDER GİBİ

Özellikle Katar ve Dubai gibi zengin petrol ülkelerinde yaşayan vatandaşların CHP’yi seçmesiyle övünen, Kocaeli’de siyaset yapmalarına rağmen Nişantaşı seçmenine hitap eder tarzdaki bu arkadaşlar, Avrupa’da yaşayan Türklerin kendilerini tercih etmemelerini rahatsız edici bir kibir ile dile getirmekteler. MHP bu seçimlerde de diğer tüm seçimlerde olduğu gibi “Önce Vatan” diyerek hareket etmiş, ülkenin birlik ve bütünlüğünü sağlayacak bir dil kullanmaya özen göstermiştir. Sayın Bahçeli, HDP’nin içinde bulunacağı veya destekleyeceği hiçbir koalisyon talebini kabul etmeyeceğini defaatle açıklamasına rağmen, CHP aynı sakızı çiğnemeye devam etmekte, HDP ile planlamış oldukları koalisyon seçeneğinin bozulmuş olmasından dolayı MHP’yi suçlamaya devam etmektedir.

 

AKP CHP ARASINDAKİ PASLAŞMALAR

Hala daha Lozan’dan, camilerin ahıra çevrilmesinden, kitap yakılmasından bahseden AKP ve CHP’nin aralarındaki bu paslaşmaları ibretle takip etmekteyiz. Gerçek siyaset, toplumun algılarına hitap etmeden sadece gerçekleri dile getirerek yapılmalıdır. Toplumun bilinçaltına yerleştirilmiş, bu sembolik anlam ifade eden gerçek veya hayal mahsülü olaylar ve dramlar üzerinden toplum kutuplaştırılmaya çalışılmaya devam etmektedir. Böylece siyaset oyunu daha kolay oynanacak, manüpilatörler işlerini daha iyi yapacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak, oy odaklı hareket etmenin, bu ülkeye verdiği zararları bir kez daha net olarak Türk Milleti’nin görmesini istiyoruz. Seçim kampanyamızda kullandığımız “Sen bilirsin Türkiye” sloganından da anlaşıldığı gibi,  oy odaklı hareket etmediğimizi ve vatanın bölünmez bütünlüğü için mücadele etmeye devam edeceğimizi aziz milletimizin bilmesini istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki