CHP Çayırova’da Kongre Öncesi İstişare

Cumhuriyet Halk Partisi Çayırova İlçe Örgütü, geçtiğimiz haftalarda yaşanan toplu yönetim istifasının ardından önce ki ilçe teşkilatında istişare toplantısı için bir araya geldi.
02 Ekim 2014, Perşembe - 17:36

İlçe Başkanı Rasim Meriç başkanlığında akşam saatlerinde gerçekleştirilen istişare toplantısına CHP Kocaeli İl Yöneticileri, Belediye Meclis Üyeleri, Kadın Kolları, Gençlik Kolları, eski meclis üyeleri, ilçe yöneticileri ve delegeler katıldı.
KONGRE 18 EKİM’DE
Yapılacak olağanüstü kongre öncesinde başkan adaylığı için ortak bir akıl ile hareket etmek isteyen Çayırova CHP’de kongre tarihi 18 Ekim 2014 Cumartesi olarak belirlendi.
İstişare toplantısında konuşan İlçe Başkanı Meriç; “Herkesin malumu yaklaşık 2,5 yıldır yürütmekte olduğumuz CHP Çayırova İlçe Başkanlığı görevim boyunca 2 seçimi geride bıraktık. Yaşanan bu süreçte hem bedenen hem de kafa olarak yıprandığımızı düşünerek ilçe yönetimi olarak geçtiğimiz günlerde istifa ettiğimizi kamuoyuyla paylaştık. 
 
DAHA DİNAMİK BİR YÖNETİM
Yönetim olarak aldığımız bu kararın sebebi ise 2015 yılında yapılacak olan genel seçimlerde daha dinamik ve hazır bir ilçe yönetimine yol açma isteğimizdi. Bunun haricinde ki hiçbir bahane bizlerin bu görevden alıkoyamazdı. Amacımız partimize en faydalı olacak arkadaşlarımızın bu görevlere gelmesidir, bizlerde CHP’li olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.
 
ORTAK AKILLA HAREKET
Kongre görüşmelerinin de neticelendiğini belirten Meriç; “Kongremiz 18 Ekim 2014 Cumartesi günü saat 13:00’da Çayırova Belediyesi Kültür Salonunda Sayın İl Başkanımız ve Milletvekillerimizin de katılımıyla gerçekleşecektir. Bugün ki toplanma amacımızda buna bağlı olarak olağanüstü kongremizde aday olabilecek isimler üzerinde istişare etmek ve ortak akılla hareket etmektir. Ben eminim ki şuan ilçe teşkilatımızda başkanlık görevini yürütebilecek onlarca isim mevcut, ama biz en uygununu belirlemek zorundayız” şeklinde konuştu.
 
“AKP’NİN SAHTE ÜYE SKANDALI YÜZÜNDEN…”
Doğal delegelerle birlikte resmi olarak toplam 136 delegelerinin olduğunu belirten Meriç; “Malum 3 delege arkadaşımız bu süre içersinde vefat etti, buradan bir kez daha onları rahmetle anıyoruz. Bunun yanı sıra AKP’nin geçtiğimiz yıl patlak veren sahte üye skandalından mağdur olan yaklaşık 9-10 delegemiz var. Bu sebeple sayı 125 civarında oluyor. Kongremiz şimdiden partimize ve ilçemize hayırlı olsun diyorum” dedi.
 
BAYRAMLAŞMA 2.GÜN
Yapmış olduğu konuşmanın son kısmında tüm İslam aleminin ve Çayırovalıların kurban bayramını da kutlayan Meriç; “CHP Çayırova olarak bayramlaşmamızı Kurban Bayramının 2.günü milletvekilimiz Sayın Haydar Akar’ın da katılımıyla gerçekleştireceğiz” dedi.
Meriç’in konuşmasının ardından istişare toplantısı basına kapalı şekilde devam etti.
 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki