Cezası 519 TL!

23 Kasım 2015, Pazartesi - 13:23

Zorunlu Kış lastiği uygulaması 1 Aralık’ta başlıyor

Ticari araçlar ile şehirler arası yük ve yolcu taşımacılığı yapan araçlara yönelik zorunlu Kış Lastiği uygulaması 1 Aralık’ta Kocaeli’de başlıyor. Kış lastiği takmayan sürücülere 519 TL ceza yazılacak.Ticari araçlarda uygulanması zorunlu olan Kış Lastiği uygulaması, Kocaeli ‘de 1 Aralık’da başlayacak. Ticari araçlara ve şehirler arası taşımacılık yapan Otobüslerde uygulanması zorunlu olan Kış lastiği yönetmeliğine uymayan sürücülere 519 TL ceza kesileceği bildirildi.

Alınan karar doğrultusunda kurala uymayan araçlar için her yıl 519 liralık ceza uygulanması uygulanıyor. Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçların kış lastiği takma zorunluluğu da 1 Aralık'ta başlayacak. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından kar lastiği takılmamış araçların yola devam etmelerine izin verilmeyeceği açıklanmıştı.

SÜRÜCÜLER 210 BİN TL CEZA YEDİ

1 Aralık tarihinde takılan kış lastiklerini de 1 Nisan tarihinde çıkarmak gerekiyor. Hava durumuna bağlı olarak bu tarih Bakanlık tarafından uzatılabilir. Kış lastiği kullanmayanlar için para cezasının  yanı sıra ceza puanı yaptırımı da uygulanıyor. Geçtiğimiz yıl 1 Aralık 2014 1 Nisan 2015 tarihleri arasında Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü ekiplerince 397 araç sahibine 210 bin 203 lira, Emniyet Genel Müdürlüğü'nce 105 araç sahibine 56 bin 3 lira, Jandarma Genel Komutanlığı'nca da 33 araç sahibine 17 bin 907 lira ceza kesildi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki