Ceyhan’dan sert açıklamalar

Ceyhan’dan sert açıklamalar
26 Nisan 2016, Salı - 10:51

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, dün düzenlediği haftalık basın toplantısında güncel konularla ilgili değerlendirmeler yaptı.Şehitlere rahmet, yakınlarına başsağlığı dileğinde bulunan Ceyhan, Kilis’e düşen füzelerin Almanya Şansölyesi Merkel’in gelişiyle ilgili zamanlamaya dikkat çekti. 

23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın coşkuyla kutlandığını, ülkemizin içinde bulunduğu durum nedeniyle resepsiyonunun yapılmadığını belirten AK Parti İl Başkanı Ceyhan, “Alternatif resesyonda, CHP, HDP ve MHP’liler bir araya geliyor, fotoğrafta yer alıyor. Böylesi bir bayramın böylesine ihanet ve paralelci topluluk tarafından yapılması yakışmadı.” dedi.

Osmangazi adı verilen Dünyanın en büyük 4’üncü köprüsü olan İzmit Geçişi Asma Köprüsü'nün düzenlenen törenle cıvatalarının sıkıldığını, mayıs ayında hizmete gireceğini hatırlatan Ceyhan, “İki yakayı birleştirmesi açısından Osmangazi ismi de güzel oldu.” dedi.

Tramvayla ilgili çalışmalar hız kesmeden yapıldığını belirten Ceyhan, “Geçmişte düzenlediğimiz toplantıda, İzmit’te hafif raylı sisteminin yapılacağını söylemiştik. Tramvay çalışmasının takvimi bellidir. Yer üstü ve yer altında çalışma yapılıyor. Zahmet olmadan rahmet olmaz. Keşke kazmadan raylar döşense ama öyle bir şey olmaz. Bu çalışma 2017 yılı Şubat sonu tamamlanacak. Kent halkımızı olmak üzere sürücülerden hoşgörü istiyoruz. Bittiğinde huzurlu daha rahat huzurlu bir ulaşıma kavuşulacaktır. Yahya Kaptan ve Rafet Karacan Bulvarı’ndan Perşembe Pazarı alanına kadar Haziran sonuna kadar tamamlanacak. Bu kentte yapılan yol üst geçit çalışmalarında trafik sıkıntıları yaşanıyor; ama tamamlandığında rahatlama sağlanıyor. Zamanında bitirilecektir, takipçiyiz.” dedi.

“Kocaelispor ve Birlikspor’un başarısı bizi mutlu eder”
Ceyhan Kocaelispor’un şampiyon olmasıyla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Kocaelispor, 3 lige çıkmayı başardı. Başarının gerçek sahipleri Bahri Bey (Bahri Yavuz) başta olmak üzere yönetim, futbolcular ve kulübe sahip çıkan taraftarındır. Hepsini tebrik ediyor, Kocaelispor’un bu kentin bir takımı olduğunu başarılara imza atmasını temenni ediyoruz. Bakanımız, Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımla birlikte kendilerinin yanında olduğumuzu ifade ettik, ediyoruz. Kocaelispor’un şampiyonluğunda zahmette bulunmayanlar gazetelere beyanat veriyorlar, CHP İl Başkanının yaptığı gibi. Kocaelispor’a kent yöneticilerinin verdiği maddi destekleri buradan açıklamayı doğru bulmuyorum. AK Parti olarak destek olduk. CHP İl Başkanı sanki şampiyonlukta payı varmış gibi; yanındaymış gibi söylemler içine girmesi başarıya gölge düşürür. Maçlara ve Eskişehir maçlarına gitmedim, sebebi Kocaelispor başarısına emek veren gruplara haksızlık olduğunu düşünüyorum. İl Başkanı olarak çözüm ortağı olarak Bahri Bey’e kapımız her zaman açık olacaktır. Kocaelispor ile Birlikspor arasında farklılık varmış gibi göstermek CHP İl Başkanı'na yakışmaz. Taraftarlık başta olmak üzere Kocaelispor ve Birlikspor’un başarısı bizi mutlu eder. CHP İl Başkanını verdiği beyanatlarla ilgili kınıyorum.”

İki gün sürecek, İl Başkanları toplantısı için Ankara’ya gideceğini açıklayan Ceyhan, 13 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı ilimize geleceğini, Üniversiteyi ziyaret edip, kentte yapılan kamu yatırımlarının açılışını yapacağını söyledi.

"İLGİLENMİYORUZ"
KEV’le ilgili AK Parti İl Başkanı olarak, başında kimin olup olmadığıyla ilgilenmiyoruz. TOKİ ve diğer kaynaklarımzdan destek olacağımızı söyledik. Lakin; KEV Tesislerinin de başında olanlar bu durumun müsebbipleridir. Kimse taraftar gönlünü kazanmak için yalandan fotoğraf vermesinler. Bizim KEV ve Sefa Sirmen’le ilgimiz yok.”

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki