Ceyhan’dan MHP ve CHP’ye hodri meydan

22 Ekim 2015, Perşembe - 13:12

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Pazar günü yaptıkları miting ile ilgili CHP ve MHP’nin eleştirilerine yanıt verdi. Ceyhan, “MHP ve MHP aynı alanda miting yapma cesareti gösteremez. Hodri meydan onlarda aynı alanda miting yapsın görelim” dedi.AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Pazar günü Gebze’de yapılan mitingin ardından ilk değerlendirme toplantısını yaptı. il binasında açıklama yapan Ceyhan, aynı zamanda 1 Kasım’a kısa bir süre kaldığını belirterek teşkilat çalışmaları hakkında bilgi verdi. Bu sabah Gebze’de ilçe başkanları ile mitingi değerlendirdiklerini ve seçim gününe kadar yapılan çalışmaları değerlendirdiklerini söyleyen Ceyhan, Pazar günü coşkulu bir miting gerçekleştirdiklerini belirtti. Mitingde hedeflerini tutturduklarını söyleyen Ceyhan, CHP ve MHP’nin eleştirilerine de sert yanıt verdi. 

GEBZE İLK GÜNKÜ AŞKLA GELDİ

Mitingin Cuma günden Pazar gününe alınmasının ardından hemen çalışmaları başlattıklarını belirten Ceyhan, “Mitingin iki gün ertelenmesinin ardından hemen ilanlarımızı ve davetiyelerimizi değiştirerek her yerde duyurularımızı yaptık. Cuma günü insanlarımız alana gelip burada miting var mı demediler. Pazar günü hummalı bir çalışmayla ilçe başkanlarımız, Miting Komisyonu başkanımız Mustafa Kahraman, Gebze İlçe Başkanımıza ve tüm teşkilat üyelerimize komisyonumuz adına teşekkür ediyorum. İlk günkü aşkla Gebze halkına teşekkür ediyoruz. Gebze, darıca, Çayırova ve Dilovası teşekkürü fazlasıyla hak etti” dedi. 

GENÇLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Mitinge kaç kişi katıldığı sorularına yönelik konuşan Ceyhan, “Biz alanı dolduracağımızı ve 13 yıl önce yapılan mitingi aratmayacağımızı söyledik. Mitingde Başbakanımız gençlerin coşkusu ve katılımdan dolayı bize ve teşkilatlarımıza teşekkür etti. Gençlerimiz hiçbir mitingde olmayan bir ilke imza atarak mikrofonu başbakanımızdan aldı. 13 yıl önce biz de Perşembe Pazarı’nda bunu yapmıştık. Gençlerimizin bu heyecanı ve zindeliği güzel bir netice çıkardı. Kocaeli’de Gebze’ye metro kazandırılması ile ilgili hazırlıklarda başlatıldı” dedi.

HEDEFİMİZİ TUTTURDUK

Alana iki noktada giriş yapıldığını söyleyen Ceyhan, “60 bin civarında vatandaşımızın giriş yaptığını emniyet kayıtlarından aldık. Bunun dışında kapıdan geri dönen ve çevrede izlemek zorunda kalanlarla birlikte bizim davetlerimiz ve hedeflerimizi tutturduğumuzu gördük. Bu AK Parti Gebze ve Perşembe Pazarı alanında bir daha bir siyasi partinin miting yapmayacağını gösteriyor. Bu kalabalığı hiç kimse yakalayamaz” dedi.

ONLARA PROTOKOLDEN YER AYIRIRIM

Diğer partilerin yaptığı çalışmalara değinen Ceyhan, “CHP ve MHP, diğer partilerin bu kentte miting yapmayacağını ve buna cesaret etmediğini görüyoruz. AK Parti cesaretle bu mitingi yaptı. Görünen o ki tüm il başkanları bir miting yapmama üzüntüsü nedeniyle bizim mitingimizi eleştirerek atmaya çalışıyor. Mitingimizle ilgili yaptıkları açıklamalar bizi takip etmelerini istiyoruz. Eğer miting görmek istiyorlarsa onlara protokol kartı çıkartarak alanın en iyi noktasında miting izleme şansını yakalamalarını, o heyecanı yaşamalarını sağlayabilirim” dedi.

HODRİ MEYDAN

MHP İl Başkanını kalabalığın polisten ibaret olduğu söylemesine değinen Ceyhan, “Bu söylemler bizim mitingimizin itibarını zedeleyemez. Başbakanımız 17,30’da gelmesine rağmen vatandaş saat 19,15’e kadar alanı terk etmedi. Bunu görüp endişe ettikleri için akla hayale sığmayan açıklamalar yaptı. Biz onların söylediklerine itibar etmiyoruz. Hodri meydan Aydın Ünlü’ye alanda olan polisler kadar biz teşkilat üyesi gönderelim de siz de miting yapın. CHP birinci ve ikinci sıra milletvekili adayları haydi siz de miting yapın. 15 bin kişi ile miting yaptılar söylemlerine sadece gülüyoruz.

MİLLETE EZİYET ETMEDİK

Vatandaşlarımıza en az zahmet verecek şekilde miting yaptık. 10 binlerce insan taşımamıza rağmen trafikte insanlara eziyet etmedik. Basına da elimizden gelen özeni gösterdik. Onlar yaptıkları mitinglerde basına paslı kamyonlarda yer verdiklerini, elini kesenlere tetanos aşısı aradıklarını biliyorum. Biz her mitingimize Kocaeli teşkilatları olarak ilçelerimizden teşkilat üyeleri ve vatandaşlarımın katılımı sağlıyoruz. Bunu da basınla paylaşıyoruz. Yüzde 30’un 8 ilçeden, kalan yüzde 70’nin ise Gebze bölgesinden katılım olacağını söyledik” dedi.

 

AKAR’A FIKRALI YANIT

CHP’nin ikinci sıra milletvekili adayı Haydar Akar’ın illerden adam getirdiler söylemesinin çok komik olduğunu söyleyen Ceyhan, “Bu söyleme ancak bir fıkra ile cevap verebilirim. İki kör dolma yiyorlarmış. Körün biri, ‘Mehmet neden dolmaları iki iki götürüyorsun’ demiş. Mehmet, ‘Kardeşim sen nerden görüyorsun benim iki iki dolma yediğimi’, diğer kör ‘Ben öyle yapıyorum da ondan’ demiş. Herkes karşısındakini kendisi gibi biliyor” dedi.

KATILIM YAPANLARIN YANINDAYIZ

Darıca’da MHP’den AK Parti’ye geçenlere değinen Ceyhan, “Biz herkesin AK Parti’den siyaset yapmalarına normal bakıyoruz. Sadece davaya hizmet gayesi ile gelmek isteyenlerle görüşüyoruz. Teşkilatlarımızla katılımları değerlendirdikten sonra katılım programı yapıyoruz. Biz onları bağımsız olarak kabul ettik. Bu partide hizmet etmek isteyen üzerinde ittifaka vardığımız herkese kapımız açıktır. Meclis üyesi yaptığınız bir kişinin genel başkanınızın hayırda hayır vardır demesine kızmasına nezaketsizlik yapmamalısınız. Bu insanların kişilik haklarına hareket etmemelisiniz. Sizler Cumhurbaşkanı seçimlerinde gidip CHP ile işbirliği yaptınız. Siyasete nezaket koyarak birbirimizin hukukuna saygı gösterelim. Katalım yapanların hepsinin yanındayız” dedi.

MECLİSE GİRMEK İÇİN İKİ YOL VAR

SKM çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Ceyhan, “Şu anda eğitimlerimizin büyük bölümünü yaptık. Oylarımıza kendi namusumuz gibi sahip çıkacağız. Diğer partiler de kendi oylarına sahip çıksın. Her bir oyumuza sahip çıkacağız” dedi. SP’nin 80 bin oy alarak barajı geçeceği söylemi ile ilgili soruya yanıt veren Ceyhan, “Milletvekili olmak için şartlar var. Türkiye’deki yasama organın aldığı yüzde 10 barajını geçersiniz ve meclise girersiniz. Böyle olmuyorsa bağımsız girer ve kazanırsa yine meclise girer. Bu iki yol dışında üçüncü bir yol yoktur. Bu seçmene yönelik stratejik bir yoldur” dedi.

OLAY DOKTOR VE HASTA YAKINI ARASINDAKİ SORUNDUR

Kandıra İlçe Başkanının Kandıra Devlet hastanesinde doktora yönelik saldırısına değinen Ceyhan, “İlçe başkanımız bir hastane ziyareti nedeniyle hastanede değil. Evladı hastalandığı için eşiyle birlikte hastaneye gitmiş. Orada doktorla aralarında yaşanan bir sıkıntı var. Hepimizin çocuğu var. Hayatı ve sağlığı ile ilgili bir tereddüt yaşadığınızda insanlar farklı oluyor. Orada yaşanan doktor ve hasta yakını arasındaki sıkıntıdır. Doktor bizim doktorumuzdur. Hasta yakını da uzaydan gelmedi. Bu olay olduğunda görüşme yapılsaydı yerinin değiştirilmesi için elimizden geleni yapardık. Kimin haklı olduğu önemli değil. Bir doktorumuzun istifa etmesini doğru bulmuyoruz.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki