Ceyhan: “Türkiye Yatırımlarından Vazgeçmiyor”

Ceyhan: “Türkiye Yatırımlarından Vazgeçmiyor”
28 Eylül 2016, Çarşamba - 14:50

 AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, 13 belediyeden 162 kişinin soruşturmadan geçtiğini açıkladı.

 

Ceyhan “Toplamda 34 kişi göreve iade edildi memurlarımız başta olmak üzere. 32 kişinin belediyeler ile ilişiği kesildi” açıklamasında bulundu. AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan partisinin il binasında basın açıklaması yaptı. İl Başkanı Ceyhan “Ana gündemimiz terörle mücadele. En önceliğimiz FETÖ ile olan mücadeledir. Diğer yandan doğudaki kahraman ordumuz verdiği mücadelede söz konusudur. Bazen güvenlik güçlerimizden de şehit haberleri geliyor. Önceki gün Şırnak’tan 6 şehit haberi geldi. Bu hepimizin yüreğini yakıyor. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet temenni ediyorum. Artık bu yoldan geri dönüş yok. Tek terörist kalmayana kadar mücadele devam edecek” dedi.

 “BU İŞ BİTMEDİ”

Türkiye’nin karşısında birçok taşeron terör örgütü bulunmaktadır diyen İl Başkanı Ceyhan “Hepsi kendine verilen ihanet görevini yapmaya çalışıyor. Ardından FETÖ geliyor ve milletin tamamını karşısında görünce geri adım atmak zorunda kalıyor. Bizler bu işin bittiğini düşünmüyoruz. İçteki ve dıştaki hainler ülkemizi bölmek adına ellerlinden geleni yapacaklardır. Fakat bizde mücadelemizi yapacağız. Rabbim bu savaşı kazanmayı bizlere nasip etsin. Yarınlara daha güçlü bir ülke olacağımıza inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Terör örgütlerinin yanı sıra dış güçler de ekonomik tetikçilerini devreye soktuğunu vurgulayan İl Başkanı Ceyhan, “Mood’ys’in analizleri Türkiye’nin bunca sıkıntısına rağmen ekonomimizin makro ekonomimizin iyi bir noktada olduğunu söyledi. Dünya beşten büyüktür denildiği an Moody’s her şey yoluna girmişken not görünümümüzü durağana düşürdü. Bunlar tesadüfî değildir. Türkiye bu numaraları yutmaz. Bu kararı hem siyasi hem de ekonomik olarak tetikçiliktir. Milletimiz bu tetikçilikler aracılığıyla paniğe kapılmaz. Çok yakında Avrasya Tüneli ve 3. Havalimanı devreye girecek onlar ne yaparsa yapsın Türkiye yatırımlarından vazgeçmiyor” dedi.

 “KİMSE SULANDIRMAYA ÇALIŞMASIN”

FETÖ mücadelesinin sürdüğünü söyleyen Ceyhan, “Devletimiz 70 gündür FETÖ ile bağlantılı ne varsa her noktada mücadelesini yürütüyor. Başta asker, yargı, öğretmeni memur. CHP başta olmak üzere sanki insanlara mermi sıkılmamış gibi mağduriyetler çok yaygarasını yapmasın. Bireysel manada 3-5 kişinin yaşadığı mağduriyeti tutup da milletin 15 Temmuz’da yaşadığı mağduriyetin üstüne çıkarmaya, köpürtmeye çalışmasın. Darbe oyuncak değildir. Evcilik oynanmadı. Fırsat bulunsaydı 10 binlerce kişiyi statlarda asacaklar Cumhurbaşkanımızı öldüreceklerdi. Kimse bunu sulandırmaya çalışmasın” açıklamasında bulundu.

 “162 KİŞİ İNCELENDİ”

15 Temmuz olacakmış gibi önlemlerimizi alacağız diyen Ceyhan “Ben mağdur edildim diyenlerle ilgili hukuki süreçler işliyor. Bir adamın hem bylokcu olup hem de ben suçsuzum demesini kimse beklemesin. FETÖ mücadelesi birkaç ayda bitecek bir durum yok. FETÖ tespit edildikçe. Emniyet daha yeni bylock ile ilgili 10 bin kişinin isminin yayınlanacağını açıkladı. Bugün ki belediyelerimizin tamamında 162 kişi incelemeye tabi tutuldu. Toplamda 34 kişi göreve iade edildi memurlarımız başta olmak üzere.  32 kişinin belediyeler ile ilişiği kesildi. Belediyelerimizin 7 tanesinin yatırımları yerinde inceledik. Ve gelinen noktaları istişare ettik” dedi.

 “KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDECEĞİZ”

Teşkilat çalışmaları hakkında bilgiler veren Ceyhan,”Danışma meclisimizi 30 Eylül’de gerçekleştireceğiz. İki belediyemize gidememiştik. Önümüzdeki hafta Gölcük ardından Başiskele belediyemize ziyaretlerimizi yapacağız. Sonra iki hafta ara verip ziyaret programını tekrardan başlatacağız. Teşkilat çalışmalarımızı kaldığımız yerden devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

EKMEK ZAMMI VE ASGARİ ÜCRET

Asgari ücret ve ekmek zammı ile alakalı değerlendirmelerde bulunan Şemsettin Ceyhan, “Asgari ücretler ilgili gerekli açıklama yapıldı. 1770 civarı maaş alanların vergi dilimine dâhil olduğu için onlarda bir düşüş oluyordu. Fakat bu manada da önlemler alındı. Ekmek zammı ile ilgili süreç tamamlandı. Artık ekmek her yerde 1 lira’dan satılıyor. Bu konuya sahip çıkan fırıncılarımıza da teşekkür ediyorum. Milletimizin 1 lira’dan ekmek almasını da küçük de olsa bir nefes aldıracağına inanıyorum” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki