Ceyhan: Siyasi sabote var

28 Eylül 2015, Pazartesi - 23:44

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Kent Bayramlaşmasına MHP dışında diğer siyasi partilerin katılmamasını siyasi bir sabote olarak değerlendirdi

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, kent gündemi ve seçim çalışmaları ile ilgili il binasında basın toplantısı düzenledi. Kent bayramlaşmasına CHP ve diğer siyasi partilerin katılmamasının siyasi bir sabote olduğunu söyleyen Ceyhan, bayramların kırgınlıkların ve küskünlüklerin ortadan kalktığı günler olduğunun unutulmaması gerektiğini belirtti. The Ness Otel’de yarın yapılacak olan Yerel Yönetimler 1. Bölge toplantısına ev sahipliği yapacaklarını belirten Ceyhan, toplantıda önemli çalışmalara imza atılacağını belirtti.

 

KATILIM HEYECAN YARATTI

Bayramın üçüncü günü şehit olan Kandıralı Binbaşı Yavuz Sonat Güzel’e rahmet dileyerek açıklamasına başlayan Ceyhan, “Ülkemizin terör ile mücadelesi son bulacak. Devlet ve ülke olarak terörle mücadelede en ufak boşluk vermeyeceğiz” dedi. Hac görevini yerine getirirken Mina’da yaşamını yitiren Hacılara rahmet dileyen Ceyhan, yaralıların özel uçakla alınarak ülkeye getirildiğini kaydetti. Bayramın ikinci günü yaptıkları teşkilat bayramlaşmasına katılımın çok yüksek olduğunu belirten Ceyhan, “Bu katılım heyecanımızı ve coşkumu artırdı” dedi.

 

MHP’YE TEŞEKKÜR ETTİ

Kent bayramlaşmasının ardından Huzurevi ve Sevgi Evlerini ziyaret ederek bayramlaşmalarını bitirdiklerini söyleyen Ceyhan, “Kent bayramlaşması için ilgili kurumlar tüm kurumları davet ediyor. Buna rağmen başta CHP olmak üzere diğer partililer katılmadı. Sadece MHP il başkanı Aydın Ünlü, Milletvekili Saffet Sancaklı katıldı. Bayramlar kırgınlıkların ve küskünlükleri ortadan kaldırdığına inanıyoruz. Ama bazıları bayramlaşmaları sadece siyasi saboteden öteye gitmediklerini gördük. Kentte birlik ve beraberlik için atılan her adımda varız” dedi.

 

1 KASIM BAYRAMINA HAZIRLANIYORUZ

2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılının açılışına değinen Ceyhan, öğrenci ve öğretmenlere başarılar diledi. Artık 1 Kasım bayramı için hazırlandıklarını belirten Ceyhan, “AK Parti’nin Kocaeli ve Türkiye genelinde başarıya ulaşacağı bir seçim kampanyası için çalışıyoruz. SKM çalışmalarını bayram, tatil demeden çalışıyoruz. Dün SKM başkanları, seçim işleri başkanları ve teşkilat başkanlarımızla birlikte toplantı yaptı. 62 kişilik toplantıya sadece iki arkadaşımız katılmadı. Onlarında mazeretleri vardı” dedi.

 

EĞİTİMLER DERİNLEŞTİRİLİYOR

Milletvekili programlarını ilçe bazlı olarak hazırladıklarını söyleyen Ceyhan, “Bunun dışında mahalle bazlı sandık bazlı çalışmaları da başladı. Mahalle yöneticileri, sandık görevlilerimiz ve partide görev yapmış eski yöneticilerini bu çalışmaya dahil ediyoruz. her kes kendi mahallesinde seçmen çalışması yapacak. Sandıklarda görev alacak arkadaşlarımızın eğitimlerini çok daha hassas yapacağız. kadın, gençlik ve ana kademe eğitimlerini ayrı ayrı yapacağız. her ilçenin sandıklarına göre kadın, gençlik, ana kademe, sandık görevlileri toplantılarını ayrı ayrı yapacağız. bu toplantılara bende katılacağım” dedi.

 

ADAY TANITIMI YAPILACAK

İlçelere telefon verdiklerini söyleyen Ceyhan, “teşkilat içi eğitimlerimizi bu hatlar üzerinden yapacağız. Pazar günü saat 12.00’de seçim beyannamesi açıklaması Ankara’da yapılacak. bu toplantıya SKM, SeçimİŞleri Başkanları. Belediye başkanları, il başkanları, ilçe başkanları, milletvekilleri katılacak. Ekim’in 15’ini geçmeyecek şekilde İl Danışma Meclisi toplantısını yapacağız ve burada adaylarımızı tanıtacağız. Miting ile ilgili daha netlik yok. Ankara’da çalışma yapılıyor. Eğer Kocaeli’de miting yapılacaksa zaten biz hazırız” dedi.

 

YEREL YÖNETİMLER KOCAELİ’DE TOPLANACAK

Yarın The Ness Otel’de saat 13.00 yapılacak Yerel Yönetimler 1. Bölge Toplantısı hakkında bilgi veren Ceyhan, “Toplantıda ilk protokol konuşmaları yapılacak. Ardından teknik çalışmalar olacak. Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Bakan Fikri Işık, benim ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu konuşma yapacak. Bu çalışmanın ilk bölümüne il yöneticileri ve belediye meclislerini katacağız. Diğer illerden il ve ilçe belediye başkanları, ana kademe, gençlik ve kadın kolları yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcıları il genel meclisi başkanları ve belediye meclisi başkan vekilleri olmak üzere yaklaşık 350 kişi katılacak” dedi.

 

1 KASIM’DA GÖRECEKLER

CHP Milletvekili Tahsin Tahran’ın AK Parti’nin artık Gebze’de olmadığını söylemesine değinen Ceyhan, “Biz AK Parti olarak her yerde varız. 1 Kasım’da 7’inci milletvekilimizi aldığımızda herkes kimin nerede olup olmadığını görecek. Tahsin Tahran, sanırım kendince bir manevra yapıyor. Tahsin Tahran 1 Kasım’da Kocaeli’de kimin olup olmadığını görecek” dedi.

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki