Ceyhan: İthal adayımız yoktu

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, erken seçimde milletvekili listelerinin değişip değişmeyeceği noktasında bir fikri olmadığını söyleyerek, “Zaten listemizde ithal adayımız yoktu, hepsi teşkilattandı” dedi
25 Ağustos 2015, Salı - 17:28

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, dün parti binasında basın mensuplarıyla bir araya gelerek, haftalık basın açıklamasını yaptı. 1 Kasım’daki erken seçimi ve 12 Eylül’deki Ak Parti’nin büyük kongresini değerlendiren İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, erken seçimde milletvekili listelerinin değişip değişmeyeceğiyle ilgili bir bilgisi olmadığını ifade etti. Yaşanan terör saldırılarıyla ilgili de konuşan Ceyhan, “Türkiye seçimden sonra yaşanılan iktidar boşluğu varmış gibi bir havadan dolayı terör hortlaması yaşanıyor. Suruç’ta yaşatılan o vahşetten sonra Türkiye’de terör ısrarlı bir şekilde ortaya konmak için DHKP-C ve PKK tarafından yürütülüyor. Askerimizin ve emniyet güçlerimizin ısrarlı mücadeleleriyle süreç devam ediyor. Bu acıların son bulmasına yönelik operasyonlar devam ediyor” dedi.

RİSKLER ALDIK
Sözlerinin devamında HDP’nin terör örgütü PKK’yla ortak çalıştığını ifade eden Ceyhan, “HDP’nin terörle beraber iş birliği yaptı gayet net bir şekilde ortadadır. HDP, almış olduğu yüzde 13’lük oyu yanlış yorumladı. Biz AK Parti olarak 7 Haziran seçimlerinden sonra alınan oylarla ilgili çuvaldızı kendimize batırdık ve oy düşüşünü araştırdık. Fakat HDP ve Kandil uzantıları, bu oy düşüşümüzün terörü hortlatmak için bir fırsat olarak gördü. HDP’nin tavrı ortadayken CHP’li Haluk Koç’un 8 şehidimizin ardından yaptığı basın açıklamasını dehşetle izledik. Koç, ne HDP’yi ne PKK’yı ne de Kandil’i kınadı. Terörün tek nedenini Cumhurbaşkanımız olarak göstermesi, görme ve duruş problemini ortaya koyuyor. Biz 2009 yılında siyasi riskler alarak barışı getirmeye çalıştık. Bunu en başta da Cumhurbaşkanımız yaptı” şeklinde konuştu.

BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE…
1 Kasım’daki erken seçim için çalışmaları hızlandırdıklarını dile getiren Ceyhan, “AK Parti’nin olanca gayreti sonuçsuz kaldı. Bir koalisyon hükümeti kurulamadı. Olağanüstü bir durum yaşanmazsa takvim ortaya çıkacak. Önümüzdeki iki ayı ciddi bir şekilde çalışarak geçireceğiz. Kısa bir süre var. Aday adaylığı konuları da henüz belli değil. Startı 1 Eylül’de verdiğimiz düşünülürse 20 Eylül’de listemiz netleşecek. Öte yandan milletvekili aday listesinin değişip değişmeyeceği noktasında bir fikrim yok” dedi. Gündemdeki ithal vekillerin AK Parti’de oy düşüşünde etkili olduğu iddialarına da cevap veren Ceyhan, “Bizim listemizde ithal bir aday olmadı, bütün arkadaşlarımız teşkilattandı” dedi. Yapılacak büyük kongrede 3 dönem kuralında değişikliğe gidileceğini ifade eden Ceyhan, 3 dönem kuralına takılan eski bakan Nihat Ergün için de “Başımızın üzerinde yeri var” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki