Ceyhan: Dibine kadar koalisyon

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “AK Parti olarak koalisyondan yanayız. Muhalefet fantezilerine devam etmezse koalisyon görüşmeleri sonrasında her şey netlik kazanacaktır. Biz sonuna kadar koalisyonu zorlayan tarafta olacağımızı yineliyoruz” dedi.
13 Temmuz 2015, Pazartesi - 17:22

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, parti binasında haftalık değerlendirme toplantısı düzenledi.Basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Ceyhan, Başlayan koalisyon görüşmelerine ilişkin olarak, “görüşmelerin kaç turda sonuçlanacağını bilemeyiz. Ancak AK parti olarak koalisyondan tarafız. Biz sonuna kadar koalisyonu zorlayan tarafta olacağımızı yineliyoruz’’ dedi.

TÜRKKAN’IN ACISINA ORTAK OLDU
Toplantının başında Ceyhan “Eski Kocaeli milletvekili Lütfü Türkkan’ın annesi vefat etmiştir. Anne acısı zordur. Acılar insanları birbirine yakınlaştırır” dedi. STK ile iftar yaptıklarını söyleyen Ceyhan “115 STK ve 480 üyesinin katılımıyla iftar düzenledik. Göreve geldiğimiz zaman itibariyle STK’larla birlikteliğimiz devam etmektedir.11 ilçe de istişareler yapıldı. Bu çalışmalar da tamamlanacaktır ve sonrasında değerlendirme yapılacaktır. AK Parti olarak tüm bayramlaşmamız bayramın birinci günü olacaktır. Bayramlaşma, il binamızda saat 12.00’de yapılırken ilçelerimizle bayramlaşmaları 10.00 – 11.00 arasında olacaktır. Ardından il başkanlığı olarak, saat 14:00’te Kent Bayramlaşmasına katılacağız’’ dedi.

DİLOVASI İPTAL EDİLDİ

Ardından Dilovası konusuna değinen Ceyhan, “Dilovası’nda çöp konusunda açıklamalar yapıldı. Burasıyla yakından ilgileniyoruz. Seçimden önce katı atık yakma ünitesinin kurulması gündemi oluşmuştu. Dilovası halkı rahatsızlığı dile getirince Katı Atık Yakma Ünitesi’nin orada yapılmayacağı açıklandı. Bu karar devam etmektedir. Dilovası’nda çöp deponi alanı vardır. 2016 yılı sonunda dolacağı görülmektedir” dedi. Bu konuyu yerel malzeme olarak kullanmak isteyenler olmaktadır. Bakanımız tarafından gereken değerlendirme yapılmıştır. Bu işin takipçisi olacağız. Deponi alanlarının kurulmayacaktır. Süreç yoluna girmiştir” şeklinde konuştu.

KOALİSYON KOLAY DEĞİL

Koalisyon turlamalarına da değinen Ceyhan ”Bugün CHP ile ardından MHP ve son olarak HDP ile birinci tur görüşmeleri yapılacak. Seçimde halkımız bize, birbirinizle uzlaşın, mesajını verdi. Bu anlamda genel başkanımız ve Cumhurbaşkanımız, ön şart olmaksızın görüşmeler olacağını ifade etmişti. Kocaeli teşkilatları olarak bunun arkasında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Koalisyon demek istişare demektir, her tarafı ikna etmek demek. Bu işler kolay değil, milletimiz tek başına iktidar görevini bir partiye verseydi bugün bunlar konuşulmazdı ama, milletimizin verdiği görev gereği koalisyon görüşmeleri başlamıştır. Bu bir tur sürer, iki tur sürer bilemiyoruz”.

KOALİSYONDAN TARAFIZ
Açıklamalar bazen tutarsız olabiliyor. Milletin yararına açıklamaları bir tek biz yapıyoruz. Biz sonuna kadar koalisyonu zorlayan tarafta olacağımızı yineliyoruz. Bu iş temmuz ayının sonuna kadar rengi ortaya çıkar, burada muhalefetin ortaya koyacağı tavrı milletimiz de görecektir. Muhalefet aynı kurnazlığı yapıp kendi fantezileri ile koalisyon kurdurtmazsa durum ortadadır. Muhalefet kendi fantezilerini kullanarak hükümet kurulmaz ise millete gideriz. Meclis tarafından alınacak olan karar ile erken genel seçime gidilecektir. Olmaz ise seçim hükümeti kurulacaktır” dedi.

 

ÜÇ DÖNEM KURALI…

Bayram sonrasındaki çalışmalara dair daha çok teşkilatın eğitim alanında program yapacağını söyleyen Ceyhan, partideki üç dönem kuralı ile ilgili sorulan soruya, “Temmuz ayı koalisyon görüşmeleri ile geçecek. Ortaya çıkacak olan tabloya göre büyük kongremiz olur, orada da illaki üç dönem kuralı konuşulacaktır” dedi. Başbakanımız ile aynı masada oturarak iftar yaptık diyen Ceyhan “İl Gençlik Kolları başkanları olarak gittik. Başbakanımız tarafından Kocaeli’ye övgü verilmiştir. Bu bize güven vermiştir” ifadelerini kullandı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki