Ceyhan, Danışma Meclislerini Anlattı

08 Şubat 2016, Pazartesi - 14:13

AKP Derince İlçe Başkanlığı’nın danışma meclisine katılan il başkanı Şemsettin Ceyhan, mart ayında yerel yönetimler toplantısı şeklinde yapacakları danışma meclisleri hakkında bilgi verdi

 

AKP Derince İlçe Başkanlığı’nın 73. danışma meclisi önceki gün Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Danışma meclisine; il başkanı Şemsettin Ceyhan, milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Cemil Yaman, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Derince ilçe başkanı İbrahim Şirin, il gençlik kolları başkanı Emre Kahraman, ilçe kadın kolları başkanı Züleyha Uslu, ilçe gençlik kolları başkanı Tanju Yılmaz ve çok sayıda partili katıldı. AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, mart ayı içerisinde yapılacak danışma meclislerinin formatının değişeceğini, belediye başkanlarının çalışmalar hakkında sunumlar yapacağını belirtti.

 

DANIŞMALARDA FORMAT DEĞİŞİKLİĞİ

Danışma meclisinin soru cevap bölümünde söz alan il başkanı Ceyhan, danışma meclislerinde genel olarak katılımlar ve konular üzerinde format değişikliğine gideceklerini belirtti. Konuyla alakalı istiarelerini tamamladıklarını ifade eden Ceyhan, “Değişiklik önümüzde günlerde netleşecek, genel merkezde seçimlerden önce Kocaeli teşkilatları tarafından başlatılan soru ve cevap formatına geçmek istiyor, Kocaeli yine teşkilatçılık anlamında örnek olmuş durumdadır” dedi.

 

YEREL YÖNETİM DANIŞMA MECLİSLERİ

Mart ayı içerisinde danışma meclislerini yerel yönetimler danışma meclisleri şeklinde yapacaklarını ifade eden Ceyhan, “Milletimizin huzuruna çıkarken, söz verdiğimiz, gündeme getirdiğimiz ve beyan ettiğimiz ne varsa seçimlerden bugüne kadar geldiğimiz noktaları görmek adına belediye başkanlarımız çalışmalar hakkında teşkilatlarımıza sunumlar yapacak. Beyannamelerimizde vaat ettiklerimizi bir bir yerine getirerek 2019 seçimlerinde milletimizin huzuruna yüzümüz ak olarak çıkacağız” diye konuştu.

 

2016 ÇALIŞMA TAKVİMİ

Milletin kantarının net ve hassas olduğunu ifade eden Ceyhan, “Milletimiz bize Kocaeli’de yüzde 56.5 oy verdi diye yatacak değiliz ve milletimize de böyle bir izlenim asla yansıtmayacağız, aksine millet verdiği sorumluluğun altından kalkmak adına daha çok çalışacağız” dedi. Ceyhan, 2016 çalışma takvimi kapsamında her salı gününü bir ilçede olacaklarını ve o ilçedeki kanaat önderlerini ziyaret edeceklerini söyledi. Ceyhan, “Ziyaretlerimizin ardından belediye başkanlarımızdan çalışmalar hakkında sunumlar alıyor, ardından belediye meclis üyelerimizle ve mahalle başkanlarımızla toplantılar yaparak ilçe ana kademe toplantılarına katılıp günü tamamlıyoruz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 
 

  Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

  YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

  Adınız Soyadınız:

  E-Postanız:

  Yorumunuz:

  1 + 6 = ?

   
  haber yazılımı: buki