Ceyhan: Çarkçı Saffe

04 Mayıs 2015, Pazartesi - 23:07

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, MHP birinci sıra adayı Saffet Sancaklı’nın koalisyon açıklamasının ardından tek başına iktidar olacakları açıklamasına değinerek, “Biz çarkçı Kemal’i gördük, şimdi de çarkçı Saffet’i görüyoruz” dedi

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, seçim çalışmaları ve 23 Mayıs’ta yapılacak olan büyük mitingin hazırlıkları ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Seçim beyannamelerini 10-15 Nisan tarihleri arasında açıklamayı hedeflediklerini belirten Ceyhan, Sabancı Kültür Merkezi ya da Leyla Atakan gibi bir yerde lansmanı yapacaklarını belirtti. CHP, HDP ve MHP’nin seçim çalışmaları ve seçim beyannamelerini sert bir dille eleştiren Ceyhan, Saffet Sancaklı’ya Çarkçı Saffet demesi dikkat çekti. Ceyhan, milletvekili adayları ile yaptıkları çalışmalara da değinerek, 15 günde 4 bin 13 ziyaret yaptıklarını kaydetti.

BEYANNAME 10-15 NİSAN ARASI AÇIKLANACAK
Seçime 1 aylık bir süreç kaldığını belirten İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Biz AK Parti teşkilatları olarak çalışmalarımızı aynı kurumsal perspektifte devam ediyoruz. Dün Bakanımızın katılımı ile koordinasyon toplantımızı yaptık. Milletvekilli 15 günlük saha çalışmalarını yaptı. Onların alandaki izlenimleri ve alandaki çalışmalarını izledik. Bundan sonra yapılacak çalışmaları gözden geçirdik. Seçim beyannamemizin sunum çalışmaları başladı. 10-15 Nisan arasında beyannamemizi açıklayacağız. Kentin sivil toplum kuruluşları ve odalarını davet ederek, yerel hizmetleri açıklayacağız” dedi.

4 BİN 13 ZİYARET YAPILDI
Adaylarının tek tek gezdiğini ve her ilçeye gittiğini ifade eden Ceyhan, “Bakanımız 12 program, ben 16, İbrahim Karaosmanoğlu 12, Sezer Katırcıoğlu, 16, Zeki Aygün 14, İlyas Şeker 12, Mehmet Akif Yılmaz 16, Cemalettin Kaflı 15, Sami Çakır 16, Müge Olşen 14, Halit Çokan17, Yalçın Coştur 17, Yalçın Coştur 18 programa katıldı. Biz aynı zamanda önümüzdeki haftanın programını a yaptık. 538 ev, 2358 esnaf ziyaretinde bulunduk. 3563 hasta, 334 yaşlı, 106 engelli,74 ihtiyaç sahibi olmak üzere toplam 4013ziyaret yaptık.

MESNETSİZ ELEŞTİRİLER YAPILIYOR
Kendileri bunları yaparak diğer partilerin ne yaptığını soran Ceyhan, “CHP; MHP ve HDP sadece salon siyaseti yapıyorlar. Basına verdikleri beyanlarla sadece liderlerimize mesnetsizce eleştirilerde bulunuyorlar. Sadece AK Parti adayları çalıştığı için kendilerine bir şey kalmıyor. Biz yeniden iktidara doğru koşuyoruz. Bizim iktidar olmak gibi bir kaygımız yok. Derdimiz yeni Türkiye, başkanlık sistemi, anayasayı değiştirmektir. Bunları yapacak olan milletvekili sayısını çıkarmaya çalışıyoruz” dedi.

BEYANNAMELER AYNI LABORATUARDA ÇIKMIŞ
CHP, HDP ve MHP’nin seçim beyannamelerinin sanki aynı laboratuarda yapılmış beyannameler gibi olduğunu belirten Ceyhan, “Var mı arttıran diyen bir müzayedede yapılmış beyannamelerdir. Asgari ücret ve emeklilerde arada 100-200 lira fark koyarak vaatlerde bulunuyor. Biz milletimizi kandıracak şeyler yapmayız. Onlar konuşur biz yaparız. Biz yapamayacağımız şeylerin sözlerini vermeyiz. Herkesin baraj kaygısı olduğu için bunları yaptıklarını düşünüyoruz” dedi.

KOCAELİ’Yİ BAŞKENT YAPSALAR ŞAŞIRMAM
CHP’nin yerelde de hayal sattığını belirten Ceyhan, “Alikahya’ya yeniden belediye getireceklermiş. Son 30 günde Kocaeli’ye başkent yapacağız derlerse şaşırmayacağım. Vaatlerde sınır tanımıyorlar. Adaylarını alanda görmediğimiz için söyleyecek sözümüz yok. 7 Haziran’da sayın Kılıçdaroğlu, mağlubiyetine kılıf bulduğu bir konuşma yapacaktır. Evinin önündeki balkondan ancak konuşur ve diğer partileri suçlayacaktır. MHP’de bundan farklı değil. İlk sıra adayı önce koalisyon dedi, sonra tek başına iktidar olacağız dedi. biz önce çarkçı Kemal’i gördük ama şimdi de çarkçı Saffeti göreceğiz.

HDP MARKSİST
Bir ve ikinci sıradaki aday arasında buzlar eridi haberi de kendi içlerindeki sıkıntıyı gösteriyor. İl Başkanının bizim hedeflerimiz karşısında hedef çalışmaları bizi sevindirdi. HDP’nin son dönemdeki paralel ile yakınlaşmasını görüyoruz. Bunların yaptıklarının muhafazakar Kürt kardeşlerimizin görmesini istiyoruz. HDP’nin Marksist bakış açısından vazgeçmediğini görüyoruz” dedi.

SANDIKLARA SAHİP ÇIKIN, MAZERET ARAMAYIN
Sandık kurullarının eğitimlerine başladıklarını belirten Ceyhan, “Sandıkta oylara sahip çıkmak için, diğer partilerin yapmak istediği hilelere karşı hazırlıklarımızı yapacağız. Biz AK Parti’ye atılan oyları namusumuz olarak biliriz. O oyları sandıktan ak çıkarmak için sahip çıkıyoruz. Kimse şimdiden mağlubiyetine kılıf aramasın. Herkes otursun sandıklarda otursun. Sandıklara sahip çıksın. Kimse mazeret aramasın. Bugüne kadar kabak tadı veren söylemlerinden vazgeçsinler. Son 30 gün tüm sandık görevlilerimizle seçmenlere gideceğiz” dedi.

PRENSİP KARARLARINA UYUN
SP’nin bayraklarının toplanması ile ilgili gündeme değinen Ceyhan, “Valilikte yaptığımız toplantıda tüm il başkanları ortak prensip kararları aldı. her parti aldığımız ilke kararlarına uysun. Eğer uyulmazsa, biz birbirimizle istişare edelim. SKM, seçim büroları, il ve ilçe bürolarımızın dışında bayrak asmayalım. Diğer partiler bu yükümlülüklere diğer partiler uymazsa, bu kentte en iyi bayrakları kimlerin asacağını herkes iyi bilir. Duraklara CHP’nin seçim beyannamelerinin asılmasını da doğru bulmuyoruz. Bu usuller barajı aşamayanlar tarafından kullanılıyor”

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki