Ceyhan ; Bu Yoldan Dönmeyeceğiz

Ceyhan ; Bu Yoldan Dönmeyeceğiz
12 Ekim 2016, Çarşamba - 15:26

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, teşkilat içerisinden FETÖ’ye mensup kişilerin çıkması durumunda bile tüm teşkilatın suçlanamayacağını söyledi.

17­25 Aralık operasyonları sonrası büyük bir temizliğe gidildiğini kaydeden Ceyhan, diğer siyasi partilerinde bir temizlenmeye gitmesi gerektiğini belirtti.

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Ankara’da gerçekleştirilecek il başkanları toplantısına hareket etmeden önce parti binasında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Ceyhan, AK Parti’nin 17­25 Aralık operasyonları sonrasında teşkilat içinde bir temizlenmeye gittiğini ifade etti. Teşkilat içerisinden FETÖ mensubu çıksa bile bunun için tüm AK Parti teşkilatının suçlanamayacağını ifade eden Ceyhan, diğer siyasi partilerin de FETÖ konusuna daha duyarlı olarak kendi içlerindeki araştırmalarını yapması gerektiğini söyledi.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da AK Partili yöneticilere karşı suikast girişimlerinin arttığını ifade eden Ceyhan, "Bu hem milleti püskürtme hem de AK Parti'yi yolundan döndürme çabasıdır. AK Parti’yi yolundan döndüremezler. Mücadelemiz devam edecek" ifadelerini kullandı. Geçen hafta il koordinasyon toplantısı için teşkilatlar olarak Ankara’ya giden Ceyhan, 5 saat toplantı yaptıklarını ve toplantıda Kocaeli’de yapılacak olan hizmetleri konuştuklarını söyledi.

ADLİYE SARAYI KONUSU

Cuma günü Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın ilimize yaptığı ziyarette ilimizinde bir adalet sarayı eksikliğini Bakan Bozdağ’a ilettiğini ifade eden Ceyhan, "Faydalı bir ziyaret oldu. Kocaeli Adliyesi’nde yaşanan sıkıntılarını görüştük. İl başkanı olarak Kocaeli Adliyesi yetersizliğini gündeme getirdim. Kendisi de buna kayıtsız kalmadı. Kent adına önemsediğimiz bir konunun çözüme kavuşmasına yardımcı olduğu için bakanımıza teşekkür ediyorum. Kent faydası olan şeyleri kendi bakanımız başta olmak üzere tüm bakanlara ileteceğim" şeklinde konuştu. Cumartesi buluşmaları adı altında her ilçede STK’larla bir araya geldiklerini ifade eden Ceyhan, "İlkini Darıca’da yaptık. Buluşmalarda bir vekil, belediye başkanı ve ilca başkanı katılıyor. 200 civarında STK katıldı. Muhtarlarda yalnız bırakmadı. Ayda iki defa yapmak suretiyle ilçe de ki STK’larla buluşacağız. Soru­cevap şeklinde müzakere yapıyoruz. İkincisini Körfez'de yapacağız" ifadelerini kullandı.

DEV DANIŞMA KURULU

Cumartesi günü Uluslar arası Fuar Merkezi’nde genişletilmiş il danışma meclisini gerçekleştireceklerini ifade eden Şemsettin Ceyhan, "İl Danışma kurulu toplantımızı bu kez uluslar arası Fuar Merkezi’nde hazır bir alan var orada yapacağız. Çünkü çok kalabalık yapmayı düşünüyoruz. Yapacağımız davetle yaklaşık 2 bin 500 – 3 bin kişinin toplantıya katılmasını bekliyoruz. Ayrıca danışma kurulu toplantısı öncesinde AK Parti Kocaeli İl Teşkilatı’nın kurucu başkanı Nihat Ergün ile kurucu 50 kişilik yönetim kurulu üyeleriyle bir yemek, yemek istiyoruz. Şimdiki yönetim ile kurucu yönetim bir araya gelecek. Güzel bir program olacak" diye konuştu.

DİĞER PARTİLERE SORULSUN

FETÖ’ye yönelik operasyonların AK Parti teşkilatına ne zaman yapılacağı sorusunu yanıtlayan Ceyhan, "Kocaeli’de teşkilatlara yönelik operasyonları biz 2013 yılında başlatmıştık. 2013’te FETÖ’ye terör örgütü derken ‘nasıl terör örgütü, silahı var mı?' diyenler. Bugün ‘AK Parti’de FETÖ yok mu?" diyor. Belediyelerde bu çalışmaların devam ettiğini daha önce söyledik. Sinsi ilerleyen bir yapı bu. Bu soruyu AK Parti’den çok diğer partilere sorulsun. İçlerinde ki ağabeylere baksınlar. Kocaeli’de FETÖ bağlantısı olan tespit edilirse genel merkez gerekeni yapacak. Büyük bir camiayız, içimizden çıkacaksa da tüm teşkilatı suçlayamayız. Takibi yürüten ve benim hesap verdiğim yer genel merkezdir" dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki