Ceyhan: Akademisyenler Önce Diyarbakır'a Gitsin

29 Ocak 2016, Cuma - 22:03

AKP İl Başkanlığı 85. Danışma Meclisi'nde konuşan il başkanı Şemsettin Ceyhan, Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi'nin bildirisine imza atan akademisyenleri, "Acı görmek istiyorlarsa önce Diyarbakır'a sonra da bizlerle birlikte şehit cenazelerine gelsinler. Bunlara rağmen imza atacaklarsa da vicdanlarından yoksun kalacaklardır" sözleriyle eleştirdi

 

AKP İl Başkanlığı 85. Danışma Meclisi, Antikkapı Restaurant'ta gerçekleştiriliyor. Danışma meclisine; Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Harun Karaca, il başkanı Şemsettin Ceyhan, il gençlik kolları başkanı Emre Kahraman, il kadın kolları başkanı Emine Zeybek, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları ve yönetimleri katıldı. Bugün Kocaeli teşkilatlarına teşekkür ziyareti için gelen Diyarbakır il başkanı Muhammet Akar, Sur ilçe başkanı Şeref Yontürk de danışma meclisine konuk olarak katıldı. Meclis toplantısı öncesinde restoran önünde ilçe yönetimleri için ayrı imza stantları kuruldu. Ayrıca, kadın ve erkek partililer, ayrı polis kontrol noktalarındaki X-ray cihazlarından geçerek salona alındı. Meclis öncesinde yoğun güvenlik önlemi alındığı dikkatlerden kaçmadı.

 

KİBİR OLARAK GÖRMÜYORUZ

Danışma meclisinde divan kuruluna; il yönetim kurulundan Ahmet Türker, İdris Demir, Gülşen Çelik ve gençlik kolları üyesi Erdi Bostancı seçildi. Mecliste ilk olarak sözü il başkanı Şemsettin Ceyhan aldı. Ceyhan, partilileri selamlayan konuşmasını yaptıktan sonra gündeme dair değerlendirmelerde de bulundu. Ceyhan, şunları söyledi: "1 Kasım seçim zaferinin üzderinden 3 ay geçti. AKP teşkilatları olarak 1 Kasım'da aldğımız oyu elbet zafer olarak görüyoruz ama bunu asla ve asla kibir olarak görmüyoruz. Sonuçlar, bizim için sadece sorumluluğumuzun daha fazla olacağının göstergesidir. 1 Kasım'dan sonra, parti olarak kazanmamıza rağmen çalışmalara ara vermedik."

 

YEREL YÖNETİM DANIŞMA MECLİSLERİ

Haftalık programları hakkında bilgi veren Ceyhan, "Mart ayında yapacağımız danışma meclisleri yerel yönetimler danışma meclisleri olacak icra edeceğiz. Bizler çok çalışacağız. Milletin huzuruna çıktığımızda yüzümüz ak olsun. Öte yandan terörle mücade de üstesinden gelmemiz gereken bir sorun olarak duruyor. 15 yıllık siyasi hayatımda kalbimde iz bırakan bir işi geçen hafta icra ettik. Bugün kendileri de buradalar. Başbakanımızın Afyon kampında işaret etmesiyle tam bir aile olarak bir araya geldik. 3 TIR yardım konvoyunu Sur'a gönderdik. Sadece yardım göndermekle olmaz dedik, 25 kişilik heyetle yardımlarımızın oraya vardığı gün Sur'a gittik. Bizleri çok güzel karşıladılar" dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki