Çetin Gürol’dan Sert Açıklama

Çetin Gürol’dan Sert Açıklama
12 Ağustos 2016, Cuma - 10:32

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol sosyal medyadan yaptığı açıklamayla, kapatılan gazetelerin çalışanlarının İŞKUR üzerinden alacağı işsizlik maaşına yönelik yapılan kara propagandalar üzerine, sert bir açıklama yaptı.

Açıklamasını sosyal medya hesabından yapan Gürol, yapılan özverili çalışmalar sonucu kapatılan gazetelerin çalışanlarının İŞKUR üzerinden işsizlik maaşı almalarının önünün açılmasına rağmen, yaşanan teknik aksaklıkların kamuoyuna farklı yansıtılmaya çalışıldığını belirterek, "Maalesef her zaman meslektaşlarımıza bir telefon kadar yakın iken, bizlerle her meslektaşımız sürekli görüşmeler yaparken, böylesi bir gelişmede bazı meslektaşlarımız bizi aramak yerine başvuru sahibi meslektaşlarımızı yanlış bilgilendirilmişlerdir" dedi.

CEMİYET TÜZÜĞÜNE GÖRE GEREKLİ İŞLEM YAPILACAK
Gürol, "Bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda olan bazı arkadaşlarımız yaptığımız çalışmalarda sürekli art niyetli yaklaşımlar sergilemiş bizlere destek olmak yerine adeta Türkiye'nin gözbebeği olan cemiyetimizin ismini olumsuz telaffuz etmeyi kendilerine maharet saymışlardır. Sadece cemiyet yönetimini değil, aslında üyesi olduğu meslek örgütünü de kamuoyunda küçük düşürdüğünün farkında bile olamamışlardır. Şu bilinmelidir ki, basit hesaplar içerisinde olan art niyetli kişilere bundan önce olduğu gibi bundan sonra da asla taviz verilmeyecek. Kocaeli Gazeteciler Cemiyetimizin tüzüğünün ilgili maddeleri gereği gerekli işlem yapılacaktır" ifadelerini kullandı.

İŞKUR’DAN OLUMLU MESAJLAR GELMEYE BAŞLADI
Bu süreçte kendilerine büyük destek veren Bakan Fikri Işık, Vali Hasan Basri Güzeloğlu ve AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’a teşekkür eden Gürol, "Bizim kapımızı bayrağımız ve misaki milli sınırları ile sorunu olmayan kim çalar ise onlarla yol yürümeye devam edeceğiz. Bu arkadaşların da yönetim kurulumuzdaki arkadaşların moral motivasyonlarını bozmak yerine destek vermelerini tavsiye ediyorum. Diğer taraftan bürokratik işlemlerin tamamlanması ile birlikte İŞKUR’a başvuran meslektaşlarımıza işsizlik ödeneği ile ilgili olumlu mesajlarda gelmeye başlamıştır" dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki