Cengiz Sarıbay’a rakip çıktı

23 Aralık 2015, Çarşamba - 13:19

27 Aralık’ta yapılacak olan CHP İl Kongresi için aday olan mevcut il başkanı Cengiz Sarıbay’a rakip çıktı. Partili Ergül Yazıcı il binasında adaylık açıklaması yaptı. Açıklamaya 6 partili eşlik etti

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 27 Aralık’ta gerçekleştirilecek olan il kongresi öncesinde Cengiz Sarıbay’dan sonra Ergül Yazıcı’da adaylığını açıkladı. İl binasında adaylık açıklaması gerçekleştiren Yazıcı, “ Görev verilirse partide çaycılık bile yaparım. İl Başkanı olursam Kocaeli’den 5 vekil çıkartacağız” dedi. Adaylık açıklamasına ise sadece 6 partili katıldı.

5 VEKİL SÖZÜ VERDİ
Açıklamasında Ergül Yazıcı, “Ben halktan ve partimin desteğini alarak il başkanlığına adaylığımı koydum. Ülkemizin tarihin en zor günlerinden geçiyor. Bugünlerde en önemli şey dayanışma ruhunun güçlendirilmesidir. Partimiz bize atalarımızdan mirastır. Bu kongre için kırıcı değil yapıcı olmalıyız. Değerlerimizi ve yapabileceklerimizi ön plana çıkarmalıyız.

ÇAYCILIK BİLE YAPARIM
CHP üyelerini etkin, üretken birey haline dönüştürmeliyiz. 52 mahalle örgütlenmesi ile mahalle komiteleri oluşturulmak zorundadır. Kentsel sorunlara çözüm üretebilecek komisyonlar oluşturulmalıdır. Üzerime düşen görevler verilirse partime çaycılık yapmaya bile hazırım. Başkan olursam 5 milletvekili ile Kocaeli’yi mecliste temsil edeceğiz. İl başkanlığına resmen adayım” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki