Cemiyetten alkışlanacak kutlama

17 Ocak 2016, Pazar - 12:53

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nın ardından 16 Ocak 1923 tarihinde İzmit Kasr-ı Hümayun Köşkü’nde düzenlediği ve Cumhuriyetin kuruluşunu açıkladığı tarihi basın toplantısının 93’nci yıldönümü düzenlenen törenle kutlandı.

Program için Tren Garı'nda toplanan gazeteciler Atatürk heykeline yürüyerek çelenk bıraktı ve saygı duruşunda bulunuldu. Ardından, basın mensupları ve davetliler Atatürk'ün basın toplantısını yaptığı Kasr-ı Hümayun'a kadar birlikte yürüdü.

BÜYÜK KATILIM SAĞLANDI

Törene Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Saadettin Hülagü, İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük, AK Parti Milletvekilleri Zeki Aygün, İlyas Şeker ve Cemil Yaman, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ Kocaeli Sanayi Odası Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Barosu Başkanı Sertif Gökçe, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İletişim Fakültesi Dekanı Füsun Alver Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Genel Başkanı İbrahim Erdoğan, Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Menderes Demir, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen ve 60 cemiyet başkanıyla faklı illerden yüze yakın gazeteci katıldı.

“ARKAMIZDA İSİMSİZ KAHRAMANLAR VAR”

Törenin açılış konuşmasını Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol yaptı. 16 Ocak Basın Onur Günü'nün önemine vurgu yapan Gürol, "Bugün çok önemli bir yerde bulunuyoruz. Bu yıl ayrıca Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti'nin de 30. yılını kutluyoruz. Şu anda cemiyet adına en çok ben görünüyorum ancak arkamızda birçok isimsiz kahraman var. Göreve geldiğimizden beri yenilikler yapmaya gayret ettik. Sayın bakanımız,  valimiz ve belediye başkanımızın desteği arkamızdaki en büyük güç. 30 yılımızda cemiyetimize tapulu bir mülk almaktan mutluyuz. Ulu Önder’in ilk basın toplantısı yaptığı yerde olmaktan da mutluyuz. Önemli bir misyon üstlenen bir cemiyet olarak yan gelip yatmamamız lazım" dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki