Cemil Yaman, Hakkari milletvekili oldu

11 Ocak 2016, Pazartesi - 12:36

Ak parti’nin milletvekili çıkaramadığı Tunceli, Hakkari ve Şırnak’a gidecek üçer vekil belli oldu. Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, gönüllü olarak Hakkari Milletvekilliği yapacak.

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1 Kasım seçiminde partisinin milletvekili çıkaramadığı Hakkari, Şırnak ve Tunceli’ye üçer milletvekilini görevlendirdi.

Alınan bilgiye göre; Davutoğlu’nun, Afyonkarahisar’da düzenlenen AKP 24. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın açılış konuşmasında dile getirdiği, milletvekili çıkarılamayan Hakkari, Şırnak ve Tunceli’ye diğer bölgelerden milletvekili görevlendirilmesi konusu da toplantıda ele alındı.

Toplantıda, çok sayıda milletvekilinin söz konusu illere gönüllü olarak görevlendirilmesini istediği belirtilirken, Başbakan Davutoğlu’nun bu isimler arasından bir tercih yaptığı ifade edildi.

 CEMİL YAMAN HAKKARİ MİLLETVEKİLİ OLDU

Buna göre; Hakkari için Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, İstanbul milletvekilleri Halis Dalkılıç ve Belma Satır, Şırnak için Konya Milletvekili Abdullah Ağralı, İstanbul milletvekilleri Nurettin Nebati ve Ravza Kavakçı Kan, Tunceli için ise Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, İstanbul Milletvekili Azmi Ekinci ve Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu görevlendirildi.

İL BAŞKANI İLE BİR ARAYA GELDİ

Yaman, görevlendirilmesinin ardından Hakkari İl Başkanı Nurettin Fırat ve Kadın Kolları Başkan Remziye Müezzinoğlu ile Afyon kampında bir araya gelerek, bilgiler aldı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki