Çelik İddialı Konuştu

Giresun Espiye Soğukpınar Beldesi Dikmen ve Çevre Köyler Derneği’ni ziyaret eden Saadet Partisi Gebze Belediye Başkan Adayı Nurettin Çelik, Gebze’nin on yıldır hizmet alamadığını ifade ederek, “Eskiden sorun dahi olmayan konular artık problem olmuştur” dedi.
24 Şubat 2014, Pazartesi - 15:14

Seçim çalışmalarına Dernek ziyaretleri ile ara vermeden devam eden Saadet Partisi Gebze Belediye Başkan Adayı Nurettin Çelik’i gerçekleşen ziyarette İlçe Başkanı Ergin Öztürk, Belediye meclis Üyesi Adayları hazır bulundu.

“RANTİYE KAZANMAYACAK HALK KAZANACAK”

Gebze’nin hizmet alabilmesi için dirayet sahibi idareciler tarafından yönetilmesi gerektiğini altını çizen Başkan Adayı Çelik, “Gebze’nin eskiden sorun dahi olmayan hayatı yapılan yanlış çalışmalar sonunda on yıl içinde değil sorun problem halini aldı. Biz bilmezdik eskiden Gebze’de trafik problemini. Sorun bile değildi çünkü eskiden fakat şimdi içinden çıkılamaz bir problem halini aldı. Çarpık yapılaşma kentimizde aldı başını gitti. En son şuurlandırma çalışmaları bizim zamanımızda yapılmıştı. Geçen on yıllık süre içerisinde yapılmak şöyle dursun gündeme dahi alınmadı. Bunların anladığı şuurlandırma çalışması değil halka hizmet değildir. Bunların anladığı çalışma Kentsel Dönüşüm adı altında Rantsal Dönüşümdür. Biz bunun yanlış bir uygulama olduğunu söylüyoruz. Biz geldiğimizde bunu ortadan kaldıracağız. Kapalı kapılar arkasında halktan kopuk çalışmalar yerine açık kapılar önünde halkla birlikte çalışmalar gerçekleştireceğiz. Bizim dönemimizde rantiye kazanmayacak halk kazanacak” dedi.

 

“SPOR KULÜPLERİNİN SAYISI KAHVEHANELERDEN FAZLA OLURSA GENÇLER KURTULUR”

Kent Meydanını yıkıp yeniden yapacaklarını ifade eden Başkan Adayı Çelik, “Belediye Başkanı Adnan Köşker görevde kaldığı süre içerisinde belediyeye gelip çayını kahvesini yemeğini yiyip sabah sekizde gelip akşam beşte gitseydi Gebze’ye daha büyük hizmet etmiş olurdu. Çünkü yapılan hizmetlerin hepsi eksik ve yarım. Biz bunları yıkıp şimdi yerine ecdadımızın 500 sene önce bize yapıp miras bıraktığı külliyenin siluetini kapatmadan ona uygun bir proje gerçekleştireceğiz. Buraya 3 tane tarihi Gebze Konağı yapacağız. Biz Gebze’nin sorunlarının neler olduğunu biliyoruz. Çünkü Gebze’de yaşıyoruz. Bizim gidecek başka yerimiz yok. Halkımız hangi sıkıntıları çekiyorsa bizlerde aynısını çekiyoruz. İlk öncelikli yapacağımız iş Gebzespor’umuzu sahip çıkmak destek olmaktır. Bir şehrin en güzel reklamı o kentin futbol takımı ile yapılır. Bundan sadece yatırımlarımızı futbola yapacağız anlaşılmasın. Sporun tüm branşlarına destek vereceğiz. Gençlerimizin kötü alışkanlıklar kazanmaması için spor kulüplerinin sayısının kentte var olan kahvehanelerden fazla olması gerekmektedir.” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki