Çeker, nöbet usulsüzlüğüne isyan etti

01 Temmuz 2015, Çarşamba - 02:08

Türk Sağlık Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, geçici görevlendirmelerdeki usulsüzlükler ile ilgili düzenlediği basın açıklamasında, “Sağlık yönetimi, kanunu nizamı yok sayarak keyiflerine göre iş yapıyor” dedi

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, 112 Acil Sağlık istasyonlarındaki geçici görevlendirmelerde uygulanan kura çekimi yöntemine tepki göstermek amacıyla şube binasında basın açıklaması düzenledi. Yönetim Kurulu üyesi Şengül Çakmak ve Türk Büro Sen Kocaeli Şube Başkanı Rıfat Oypan’ın da katıldığı açıklamada bazı görevlilerin kuraya dahil edilmemesini de eleştiren Çeker, “Petagonya’da kabul edilebilecek ama hukukun kırıntısının olduğu bir ülkede kabul edilemeyecek bir işi 112 Acil Sağlık İstasyonlarında hayata geçirmişlerdir” dedi.

KEYİFLERİNE GÖRE İŞ YAPIYORLAR

Ülkemizdeki başkanlık düzeninin 7 Haziran seçim sonuçlarının ardından rafa kalktığını, şimdi ise kimse başkanlık sistemini konuşmadığını belirten Çeker, “Fakat Sağlık yönetiminde görüyoruz ki bazıları başkanlığını çoktan açıklamış, uygulamaya bile geçmiş, kanunu nizamı yok sayarak keyiflerine göre iş yapar olmuşlardır. Gebze, Çayırova ve Darıca’da görev yapan 112 Acil Sağlık istasyonlarında görev yapanların Gölcük, Derince ve İzmit’e geçici görevlendirilmelerinde akla ziyan işler yapılmıştır” diye konuştu.

KURALAR KURAL DIŞIDIR
Mevzuatın geçici görevlendirmelere açıkça hizmet puanı dediğini söyleyen Çeker, “Siz neye dayanarak kura çekerek çalışanları geçici görevle görevlendirdiniz? Sizin bilip, başka hiç kimsenin bilmediği hangi mevzuat vardır. Yoksa siz orman kanunlarından mı ilham alıyorsunuz? Biz sorumluyuz, biz yöneticiyiz. Kanun tanımaz kura biliriz mi diyorsunuz? Bir hastanenin salonunda 112’ye ait olmayan mekanda kuraldışı bir kura ile kendi egonuzu mu tatmin ettiniz?” şeklinde tepki gösterdi.

ATT’LER KURAYA ALINMADI
“Hukuk dışı olarak uygulamaya koymuş olduğunuz kura çekimine Gebze, Darıca, Çayırova da görev yapan tüm ATT’leri kuraya dahil ettiniz mi?” diye soran Çeker, “Yoksa yapmış olduğunuz sözlü görevlendirmelere itiraz ederek hakkını arayan sözlü görevlendirmelere gitmeyen ATT’lerimi geçici görevlendirme kurasına dahil ettiniz? Sanki ilk defa göreve başlayan subayların, astsubayların kurası gibi yaparak askerliğe mi özendiniz, orduya mı gıpta ettiniz? Yoksa hayaliniz ordudaki gibi bir emir itaat zinciriyle mi kurumu sevk ve idare etmek?” ifadelerini kullandı.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki