ÇAYIROVA’NIN SEKA PARKI

26 Ocak 2015, Pazartesi - 00:44

Çayırova belediyesinin girişimleri sonucu Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin 2014-2015 yılı yatırım planına alınan Çağdaşkent Rekreasyon alanında yeni çalışmaların startı üç ay önce verilmiş.

 

Pazar günü olmasına rağmen,Bölgedeki çalışmaları yerinde kontrol eden, Çayırova belediye başkanı Şevki Demirci ve Ak parti Çayırova ilçe başkanı Zafer Kılıç Çağdaşkent rekreasyon alanının da yapılan çalışmaları incelediler.

 

Rekreasyon alanıyla ilgili Çayırova Belediye başkanı Şevki Demirci’nin görüşlerini aldık

 Başkan Demirci, Düzenleme çalışmaları yürütülen alanda ağaçlandırma ve yeşillendir çalışmaları büyük bir titizlik ile yürüttüklerini belirterek sözlerine şöyle devam etti. Yürüyüş yolları ve aydınlatma işlemleri ile devam edecek çalışmalar sonunda Çağdaşkent rekreasyon alanı cazibe merkezi haline gelerek Çayırova’nın prestijini arttırmış olacak.

 

İlk etapta alanda bitkilendirme ve yeşillendirme çalışmalarının yapıldığı  700 dönüm arazi içerisinde bir yandan yol açma çalışmaları devam ederken diğer yandan da yapılan yürüyüş yolları için çalışmalar sürüyor.

İBRAHİM ABİ BÖLGEMİZE BÜYÜK ÖNEM VERİYOR

Çayırova belediye başkanı Şevki Demirci,yapılan yatırımla ilgili sohbetine devam ederken, Kocaeli büyükşehir belediye başkanı İbrahim Karaosmanoğluna,İbrahim abi diye hitap ederek başkana olan samimiyetini de bir noktada tescillemiş oluyor

 

Demirci,Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin yoğun çalışmalar sergilediği alanda,Çayırova Belediyesinin de kendi imkanlarıyla çalışmalara destek verdiğini belirterek bölgenin  bitince çekim merkezi olacağını söyledi.

400 bin ağaç dikildi

Yaklaşık 700 dönüm arazi üzerinde çalışmanın devam ettiğini belirten Demirci, 400 bin civarında  ağaç dikildiğini, yeşillendirme çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

 

Meyve ağaçları dikilmiş

Yapılan ağaçlandırma ve bitkilendirme çalışmalarına ek olarak orman içerisine karayemiş, erik, vişne gibi meyve ağaçları dikilerek vatandaşların kullanımına sunulmuş

 

Bölgede ki vatandaşların spor yapmalarına imkan sağlayan spor aletleri ve çocukların eğlenceli vakit geçirebilecekleri çocuk oyun grupları yer alıyor. Dikilen ağaçlar için damla sulama sisteminin kullanıldığı alanda vatandaşların su ihtiyacını gidermeleri için de belirli aralıklar ile çeşmeler yerleştirilmiş

Çok çeşitli ağaç ve bitkilerin kullanıldığı Çağdağkent rekreasyon alanı ikinci etap çalışması çerçevesinde yapılan yürüyüş yolları Kuştepe mesire alanına kadar birleştirilerek yaklaşık sekiz kilometrelik yürüyüş yolu yapılarak spor yapacak vatandaşlarında hizmetine sunulmuş

 

Demirci, bölgenin çekim merkezi olacak

 

Kısım kısım çalışmalar yapılarak tamamlanacak projenin bitimini değerlendiren Demirci, vatandaşın daha fazla sosyal alana kavuşacağını, spor alanları, piknik yerleri, yürüyüş yolları, oturma grupları, çocuklar için oyun alanlarının oluşturduklarını ifade etti.

Proje bittiğinde Çayırova’nın modern bir dinlenme alanına kavuşacağını sözlerine ilave eden Demirci, bölgenin çekim merkezi olacağını vurguladı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki