Çayırova'da tansiyon yükseldi

HONCA: SORUMLU İKTİDAR.DEMİRCİ: VATANA İHANETTİR.ÖZÇELİK: KAVGAYLA ÇÖZÜLMEZ
06 Nisan 2016, Çarşamba - 15:15

Çayırova belediyesi Nisan ayı meclisi gergin başladı,sakin bitti.Meclis’te başkan vekilliği seçimi yapıldı.Görüşmeler esnasında gruplar arasında terör polemiği yaşandı

Zaman zaman gerilimin tırmandığı mecliste,meclis üyelerinin araya girmesi ile ortalık sakinleşti

Honca,yereli değil geneli eleştirince ipler gerildi.Başkan Demirci sert çıktı,Saadet partli Özçelik bu işler kavgayla çözülmez dedi.

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci terörden iktidarı sorumlu tutan CHP'li Meclis üyesi Abdülkadir Honca'ya çok sert çıkıştı. Demirci terörden CHP'yi sorumlu tutup, "Bu yaptığınız vatana ihanettir" dedi.

Çayırova Belediye Meclisi'nin Nisan ayı olağan meclis toplantısına ülke gündeminde yer edinen terör vakaları gündemi oluşturdu. Bir ara hayli hiddetlenen tartışma güçlükle yatıştı. Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci meclisin açılışında yaptığı konuşmada mart ve nisan ayı içindeki önemli günlere değinip muhatapları olan kurum ve kişileri tebrik etti. Ardından ülkemizde terörle mücadele esnasında temmuz ayından bu yana 355 şehit verdiğimizi belirtti. Demirci şehitlerimiz ve terör örgütlerinin bombalı saldırılarında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diledi. Demirci, "Allah'ın izniyle bu kritik günleri geride bırakacağız inşallah" dedi.

TEK SORUMLUSU MEVCUT İKTİDAR

CHP'li Meclis üyesi ve grup sözcüsü Abdülkadir Honca, Başkan Demirci'nin ardından söz alarak yaptığı konuşmada meclis gündeminin yanısıra terör vakasına da değindi ve, "Çok acılı günlerden geçiyoruz ama terörün tek sorumlusu mevcut iktidardır" dedi. 

TERÖR PARTİSİ OLDUNUZ

Honca'nın konuşmasının bitmesini dinleyen Başkan Demirci yeniden söz alıp terör konusuna değindi ve CHP'yi çok ağır ifadeler ile suçladı. Demirci, Honca'nın aynı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu gibi konuştunu öne sürüp, "Terörün, bu kadar kan akmasının tek sebebi ve sorumlusu CHP'dir. HDP'lilere arkadaşlar deyip cesaret veren CHP'dir. Terör partisi oldunuz. Bu yaptığınız vatana ihanettir. Bu ülkede terörün bitmesi için CHP'li ve HDP'li vekiller yargılanmalıdır. CHP ve CHP'yi yönetenler kendisine çeki düzen vermelidir. Allah CHP ve CHP yönetiminden bu ülkeyi kurtardığında terör sona erecektir" dedi.

AKLINI BAŞINDAN ALIRIM

Şevki Demirci'nin konuşması esnasında ortam hayli gerilirken tartışmaya diğer CHP'li meclis üyeleri ile AK Partili meclis üyeleri de karıştı. Bir ara CHP'li Abdülkadir Honca, AK Partili Vahit Terzi'nin üzerine doğru giderken, "Akıllı ol, aklını başından alırım" dediği duyuldu. CHP'li Hüseyin Tarakçı, Demirci'ye "Tutumunuzu kınıyorum. O silahlar oralara depolandığında iktidarda AK Parti vardı" derken Demirci de Tarakçı'ya CHP'nin HDP'yi destekleyip desteklemediğini sordu. Çayırova Belediye Meclisi'nde gerilim bir süre sonra yatıştı. 

KAVGAYLA ÇÖZÜLMEZ

Saadet Partili Meclis Üyesi Zeki Özçelik ise terör ile mücadelenin bu şekilde kavgayla olmayacağına belirtip, "Terörden kendimize siyasi nema çıkartmaya çalışarak terör sorununu çözemeyiz. Nötr şekilde karşı karşıya gelinirse soruna çözüm bulunur" dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki