ÇAYIROVA’DA BİR İLK

ÇAYIROVA’DA BİR İLK
24 Ağustos 2016, Çarşamba - 16:25

Çayırova Küçük sanayi sitesi kooperatifi Çayırova’da bir ilke imza atıyor

Çayırova Küçük sanayi sitesi Kooperatifi başkanı Haydar Demirkıran,yönetim kurulu üyeleri Ayhan Koragöz,Erbay Darboğaz ve Bedri Kavakçı gazetemizi ziyaret ederek bir süre Gazetemiz imtiyaz sahibi Macit Kardeşle fikir alış verişinde bulundular

 

ÇAYIROVA’DA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Ziyarette çeşitli açıklamalarda bulunan başkan Haydar Demirkıran Çayırova ilçemizde bir yandan sanayi sitemiz için çalışmalara hız verirken diğer taraftan esnaflarımızın ,devletimizin sağladıkları imkanlardan faydalanmaları için çalışmalarımızı hızlandırdık dedi.

KOSGEB’LE GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerini, ilçede girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulması genel hedefine uygun olarak; girişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında bilgi ve beceri sahibi olmaları, bu süreçte kendi rol ve sorumluluklarının farkına varmaları ve kendi iş fikirlerine yönelik iş planı hazırlayabilecek bilgi ve deneyim kazanmaları amacıyla düzenlediklerini belirten Başkan Haydar Demirkıran sözlerine şöyle devam etti.

KOSGEB’le beraber ilçemizdeki esnaf kardeşlerimize yönelik girişimcilik eğitimi düzenliyoruz.

Başkan Haydar Demirkıran,Çayırova küçük esnaf sanayi sitesi kooperatifi binasında KOSGEB ile beraber  eğitim yapılacağını belirterek sözlerine şöyle devam etti. İnşallah bugün itibarı ile kooperatif binamızda KOSGEB Girişimcilik eğitimlerimizin kayıtları başladı, kayıtlarımız yaklaşık 3 hafta sürecek. Girişimcilik eğitimlerine katılmak isteyen esnaf arkadaşlarımız kooperatif binamızda kayıtlarını yaptıra bilirler. Devletimizin girişimci arkadaşlarımıza sağladığı 150 bin liralık hibeden yararlanabilmeleri için düzenleyeceğimiz eğitimlerimiz yaklaşık bir hafta sürecek, bu süre içerisinde eğitimlere katılım sağlayan arkadaşlarımıza KOSGEB Sertifikaları takdim edilecek ve hibelerden yararlanmanın yolu açılacak Dedi.

KAYITLAR BAŞLADI

Kayıtların bugün itibarı ile başladığının altını çizen Başkan Demirkıran, kayıtların üç hafta kadar süreceğini belirtti.

SİTE ÇALIŞMALARI HIZLANDIRILDI

Çayırova küçük sanayi sitesi kooperatifi başkanı Haydar Demirkıran ,Site çalışmalarına da değinerek çeşitli açıklamalarda bulundu

Hedeflerinin 2019 yılında Sanayi sitesini faaliyete geçirmek olduğunu dile getiren Başkan,58 bin metre alan üzerine sanayi sitesi yapılacağını belirtti. Sayın  Çayırova belediye başkanımız Şevki Demirci sanayi sitemizin bir an önce faaliyete geçmesi için çok büyük bir özveri ile çalışıyor. Kendisi ile sık sık istişare halindeyiz sayın başkanımız kaybolan zamanın telafisi için çok hızlı bir şekilde çalışıyor,her zaman bizlere bu konuda destek oluyor inşallah sanayi sitemiz 2019 yılında hizmete başlamış olacak diyerekte üyelerine müjdeli haber verdi.

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ

Güncel konulara da değinen başkan Demirkıran ülkemiz arınma sürecinden geçiyor, bizler bu süreç içerisinde gece gündüz demeden çalışacağız. Ülkemizin birlik ve beraberliği, kardeşlik ortamının gelişmesi için daha çok gayret göstereceğiz. Ekonomimizin daha güçlü hale gelmesi için daha çok çalışmak zorundayız.

TÜRK TOPLUMU OLARAK 15 TEMMUZ’DA MEDYANIN ÖNEMİNİ ANLADIK

15 Temmuz gecesinde yapılmaya çalışılan hain darbe girişimini de kınayan Demirkıran,  ülke savunması için hiç göz kırpmadan hayatlarını feda eden Aziz  şehitlerimizi Rahmet ve minnetle anıyorum, yaralı gazi kardeşlerimize acil şifalar diliyorum dedi.15 Temmuz gecesi medyanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha öğrenmiş olduk, Medya sayesinde sıcağı sıcağına ülkemize yapılmak istenen hain darbe girişimini takip ettik. Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın medya sayesinde halkımızı sokağa davet etmesi, bizlere medyanın önemini bir kez daha göstermiş oldu. Bu vesile ile değerli basın mensubu kardeşlerimizi de tebrik ediyorum, Dedi.

KOSGEB MÜDÜRÜNÜ ZİYARET EDEREK FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR

KOSGEB Organize sanayi bölgesi müdürlüğüne atanan Hakan Demirci’ye hayırlı olsun ziyareti gerçekleştiren Başkan Demirkıran ve yönetim kurulu üyeleri, sanayi sitesi hakkında bilgiler aktardılar. Fikir alışverişinde bulunan heyet bundan sonra da sık sık bir araya gelerek bölge esnafları için yeni projeler gerçekleştireceklerini belirttiler.

KOSGEB Girişimcilik eğitimlerinden yararlanmak için;Çayırova Küçük sanayi sitesi, Özgürlük mahallesi Uğur Mumcu caddesi No :12 Daire 3 Çayırova Adresine müracaat edebilirsiniz

İrtibat No: 0262 744 07 78

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki