Çayırova Zabıtasından Esnaflara Hafta Tatili Ruhsatı Uyarısı

Çayırova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Pazar günleri faaliyet gösteren iş yerlerinin hafta tatili ruhsatını 31 Ocak 2014 tarihine kadar yenilemeleri gerektiği konusunda uyarıda bulundu.
14 Ocak 2014, Salı - 16:53

Çayırova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Hafta Tatili Ruhsatı'nın 1-31 Ocak tarihleri arasında yenilenmesi gerekmektedir. Ruhsatı yenileyecek iş yeri sahiplerinin Zabıta Müdürlüğü’müze başvurmaları ve işlemlerini yaptırmaları gerekiyor. 394 Sayılı Hafta Tatili Kanunu’na göre pazar günleri faaliyet gösteren bütün iş yerlerinin belediyeden Hafta Tatili Ruhsatı almaları zorunludur. Bu ruhsatın geçerlilik süresi Aralık ayı sonuna kadardır ve her yıl ocak ayında yenilenmesi gerekmektedir. Bu nedenle hafta sonu çalışan iş yerlerinin Hafta Tatili Ruhsatlarını yenilemeleri konusunda esnafımıza yönelik uyarılarımız sürmektedir. Hafta sonu çalıştığı halde bu ruhsatı almayan iş yerlerine gerekli yasal işlemler uygulanacak” denildi.

İş yeri sahiplerinin mağdur duruma düşmemeleri için en kısa zamanda Zabıta Müdürlüğü’ne başvurmaları gerekiyor. Hafta Tatili Ruhsatı başvurusu için mevcut ruhsat ile birlikte geçmiş yıla ait Hafta Tatil Ruhsatının aslı isteniyor.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki