Çayırova TOBB İmam Hatip Ortaokulu Açıldı

17 Aralık 2014, Çarşamba - 17:07

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Çayırova’ya kazandırılan Anadolu İmam Hatip Ortaokulu’nun açılışı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık katılımı ile gerçekleştirildi.

24 derslik olarak planlanan, konferans salonu, laboratuvar sınıfı ve bilgisayar sınıflarını içerisinde barındıran ve geniş bir çevreye sahip olan okulun açılışı konferans salonunda gerçekleştirildi. Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen açılış töreninin başlangıcında öğrenciler protokol üyelerine çiçek takdim etti. Çayırova Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu ve Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen açılış törenine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ticaret ve Sanayi Odaları Başkanları, AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Zafer Kılıç, sivil toplum kuruluşları yöneticileri, veliler, öğrenciler ve çok sayıda iş adamı katıldı.

Programın içerisinde önemli mesajların verildiği konuşmaların ilkinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Gençlerimizi çağın gereklerine göre donatırken diğer taraftan milli ve manevi değerlerine bağlı kültürünü bilen nesiller yetiştirmek zorundayız" dedi. TOBB olarak 365 günde okulu tamamladıklarını ifade eden Hisarcıklıoğlu, projeye katkı sağlayanlara teşekkür etti.

Eğitim altyapısı en güçlü ilçelerden birinin Çayırova olacağını belirten Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, okulun yapımında emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Çayırova’nın yeni okullara sahip olduğunu ve okulların ilçeye kazandırılmasında hizmetlerin devam edeceğini dile getiren Işık, “Kendi değerlerinize sahip çıkın. Kendi değerlerine sahip çıkmayan hiçbir milletin başarı şansı olmaz. Eğitimdeki en önemli önceliğin değerler eğitimi olması bu açıdan önemli" dedi.

Işık, Çayırova'daki Kocaeli TOBB Anadolu İmam Hatip Ortaokulu'nun açılış törenindeki konuşmasında, bir okula düzenlenen, 145 kişinin hayatını kaybettiği saldırı dolayısıyla Pakistan'a başsağlığı dileyerek, terörün dilinin, dininin ve ırkının olmadığını söyledi. Pakistan için Türkiye'de bir günlük milli yas ilan edildiğini anımsatan Işık, Kurtuluş Savaşı'nda Pakistan'ın kendilerine anlamlı ve önemli destek verdiğini kaydetti. Çayırova'da eğitim alanında yaşanan gelişmelere değinen Bakan Işık, "Burada yetişecek her bir gencimiz ülkemizin kalkınmasına, büyümesine ve gelişmesine katkı sağlayacak ve TOBB'un da bu noktada payı olmasının her zaman hayırla anılacak özelliği olacak. Toplumların yolunu aydınlatan bilimdir, pozitivist bilim anlayışıyla söylemiyorum, bütün ilimleri içerisine koyarak söylüyoruz. Bilimin toplumları aydınlatması için olmazsa olmaz olan nitelikli insan gücüdür" ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından Bakan Işık, Vali Güzeloğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na plaket takdim ederken, okulun açılış kurdelesi de kesildi. Protokol üyeleri, daha sonra okulu gezerek öğrencilerle bir süre sohbet ettiler.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki