Çayırova HDP’den Görkemli Açılış

13 Nisan 2015, Pazartesi - 14:40

 

Çayırovada Gerçekleşen Buluşmada Çayırova HDP İlçe Örgütü Eş Başkanları Emine Karaaslan, Ahmet Baştuğ ve Yöneticiler Tam Kadro İle Hazır Bulundular.

Kocaeli HDP Kocaeli milletvekili adayları, Çayırova ve Darıca ilçelerinde yurttaşlarla bir araya geldi. Aralarında, İbrahim Ergin, Sevda Özer, Sinan Odabaş, Ayten Yılmaz, Hasan Afşin, Bedia Salhan, Ali Haydar Konca ve Güner Kizir'in bulunduğu adayalar, Çayırova Meydanı'nda bir araya gelerek, çok sayıda araçtan oluşan konvoyla HDP Çayırova ilçe binası önüne geldi. HDP ilçe binası önünde bir araya gelen yüzlerce yurttaş, milletvekili adaylarını taşıdıkları HDP flamalarıyla karşıladı. Çekilen halayların ardından saygı duruşunda bulunularak, adaylar tanıtıldı. Burada kısa bir konuşma yapan HDP Kocaeli 1'inci sıra milletvekili adayı Ali Haydar Konca, yurttaşlara HDP eş genel başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş'ın selamını iletti. HDP'nin barajın üstünde bir oy alarak meclise gireceğini belirten Konca, "HDP Barışın teminatıdır. HDP mecliste olursa bütün haksızlıkların Hesabı sorulacak.  Yaklaşan seçimler için herkes son derece iyi çalışmalı" dedi. 

Konca'nın konuşmasından sonra HDP Kocaeli 4'üncü sıra milletvekili adayı Dilber Örek ise kadınların HDP ile birlikte mecliste yerini alacağını belirterek, Türkiye'de kadın mücadelesini destekleyen tek partinin HDP olduğunun aday listelerindeki kadın oranıyla bir kez daha ortaya çıktığını söyledi. 

Konuşmaların ardından Özgürlük Mahallesi'nde seçim bürosu açılışı yapıldı. Açılıştan sonra konvoyla Darıca ilçesine geçen adaylar, burada da yüzlere yurttaş tarafından karşılandı. Darıca'da halkı selamlayan adaylar, Gebze'deki tanıtım programı için Gebze'ye geçti. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki