Çayırova Belediyesi’nden Eğitime Tam Destek

Çayırova Belediyesi’nden Eğitime Tam Destek
12 Mayıs 2016, Perşembe - 15:33

İlçeye 2 yılda yeni okullar kazandıran, mevcut okulların eksikliklerini giderme anlamında bir dizi çalışmalar yapan Çayırova Belediyesi, kendi bütçesiyle inşaatına başladığı 24 derslikli Çayırova İlkokulu’nu 6 aylık bir sürede kamu yatırımları açısından rekor kırarak tamamlıyor.

Yeni Okulda Hız Rekoru

Toplamda 6 kattan oluşan, 24 dersliği bulunan ve laboratuvar gibi teknoloji sınıfları ile tam donanımlı olarak planlanan okulda sona gelindi. 2015 yılı içerisinde Kasım 2015’te yapımına başlanan 24 derslikli eğitim yuvası Çayırova Mahallesinin sınırları içerisindeki ilk okul olma özelliğini taşıyor.

Okul; 24 Derslikli 1500 Öğrenci Kapasiteli

Yıllardır sorun olan ve ihtiyaç duyulan okulun temelinin atılması ile birlikte hummalı bir şekilde süren çalışmaların meyvesini altı ay kadar bir sürede verdiğini ifade eden Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, bir hız rekoru kırdıklarını belirtti. Temel atma töreninde dile getirdikleri gibi kısa sürede okulu tamamlamanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade eden Demirci, “Çayırova İlkokulumuzun inşaatı tamamlandı. İçinde ince işçiliğinde büyük bir yol kat edildi. Dış cephe çalışmalarında ise sadece okulun ön cephesi kaldı ve çalışmalar hızla devam ediyor. Diğer yandan okulumuzun çevre düzenlemesinin startını veriyoruz. Okulun en üst katına 9 metre yüksekliğinde yerleştirdiğimiz çelik konstrüksiyondan oluşan çok amaçlı salon da alanında bir ilk uygulama olarak yer alacak. Belediye olarak tamamen kendi bütçemizi kullanarak okulumuzu inşa ettik. Bu alanda yaptığımız okul Çayırova Mahallesi’nin büyük bir eğitim ihtiyacını karşılayacak.” dedi.

Okul Yeni Döneme Hazır

İncelemeleri esnasında İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan’dan bilgiler alan Demirci, “Şu anda mevcut okulda eğitim devam ediyor ve yeni dönemde Çayırova İlkokulumuzda eğitimin zili çalacak. Çocuklarımız yeni okulda eğitimlerini sürdürecek. Kent Park ve Kültür Merkezi Projelerimizi kapsayan alandaki mevcut okulu da yıkarak projelerimizin startını vereceğiz. Kısacası ilçemizin eğitim alanındaki eksikliklerini gidererek, merkezi alanlarda yeni okullarımızın inşaatlarını sürdüreceğiz.” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki