Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Darıca’da kutlandı.

Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Darıca’da kutlandı.
18 Mart 2016, Cuma - 20:11

Cumhuriyet Meydanın da çelenklerin konulmasıyla başlayan programa, Darıca Kaymakam Ömer Karaman, Garnizon Komutanı Piyade Binbaşı Erhan Yeşil, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ve Şehit ve Gazi Yakınları adına Gazi Uzman Çavuş Orhan Koçal katılırken Atatürk anıtına çelenk koydu. Gazi Uzman Çavuş Orhan Koçal burada yaptığı konuşmada ‘’Kahraman şehitlerimizin emaneti olan bayrak ve vatan için kutsal nöbet sırası bizdedir. Aziz şehitlerimize layık olmanın bilinci içinde dimdik vazife başındayız. Vatan ve bayrak uğruna toprağa düşen aziz şehitlerimiz sizleri bizden ayıran ecel kalplerimizi asla ayıramayacaktır.’’ Dedi.

 Konuşmanın ardından Protokol ve katılımcılar daha sonra şehitlikleri ziyaret edip dualar ettiler.

Kutlamalar Darıca Belediyesi Adanan Menderes Kültür merkezinde Çanakkale Savaşı ile ilgili resim sergisinin açılışı ve Darıca Anadolu Lisesinin düzenlediği 101.Yılında Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma programıyla devam etti. Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak yaptığı konuşmada 101 yıl önce dünya devletlerinin bir olarak başlattığı savaşın aradan 101 yıl geçmesine rağmen bugünde ülke üzerinde oyunlar oynandığına dikkat çekerek ‘’ Çanakkale’de bizi bitiremeyenler bugünde bitiremeyecek.’’ Dedi.

Garnizon Komutanı Piyade Binbaşı Erhan Yeşil de;’’ Her karışı şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış vatan toprağımız bugün hain teröristler tarafından saldırı içinde ancak kararlı mücadelemiz içinde yok olacaklardır. Tüm şehitlerimizi rahmetle ve gazilerimizi şükranla anıyorum.’’ Şeklinde konuştu.

Darıca Kaymakamı Ömer Karaman da yaptığı konuşmada şunlar söyledi ‘’Biz her zaman dimdik ayaktayız bu ülke bu millet büyük bir destanla haykırmış bugünde dünyaya gururla özgüvenle şan ve şerefiyle her zamankinden daha dik bir duruş sergiliyor. Hiçbir kaos bizi hedeflerimizden saptıramaz. Canını vatanından aziz bilip can veren şehitlerimizi rahmetle anıyor kahraman gazilerimizi saygıyla anıyorum.’’

Konuşmaların ardından etkinlik video gösterisi, oratoryo ve ödül töreni ile son buldu. Törende ayrıca Gazi Piyade Çavuş Celal Çakmak’a devlet övünç madalyası takdim edildi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki