Cami Dernekleri Toplandı

23 Şubat 2016, Salı - 14:51

Çayırova Müftülüğüne bağlı tüm Camii ve Kur’an kursları Dernek Başkanları, Gümüştepe Camii konferans salonunda 18.02.2016 tarihinde toplandı.

Toplantıyı Çayırova İlçe Müftülüğü organize etti. Toplantıda İlçemizde hizmet veren Cami ve Kur’an kurslarının sorunları ve çözüm önerileri üzerinde duruldu.

Çayırova İlçe Müftüsü İbrahim KADIOĞLU şunları söyledi. Çayırova’mızda şuanda 41 Cami ve mescidimiz bulunmaktadır.41 cami ve mescitten 40’ı bilfiil hizmet vermektedir. Ancak iki mescidimizde görevlimiz bulunmamaktadır.

Kur’an kurslarımızla da 37 noktada hizmet vermekteyiz. Kur’an kurslarımızdan 4 tanesi 4-6 yaş grubuna hizmet vermektedir. Allah’a hamdolsun şunu belirtmek isterimki Çayırova’nın tüm mahallerinde Cami ve Kur’an kursumuz bulunmaktadır. Ancak 9 Camimizin inşaatı devam etmekte olup, bir kısmıda proje aşamasında olup inşaatlarına başlanılması için çalışmalarımız sürmektedir.

Çayırova’lı hemşerilerimden ve hayır sahibi iş adamlarımızdan beklentimiz bu mabedlerin kısa sürede tamamlanmaları için bizlere yardımcı olmalarıdır. İnşaatı devam eden camilerimiz “Bedir Camii, Arafat Camii, Veysel Karani Camii, Mustafa Özaydın Camii”. Yapılması planlanan ve şuanda üzerlerinde geçici bir süreliğine yalnızca mescid bulunanlar ise; Çağdaşkent Menderes Mescidi, Mirac Mescidi, Özgülkent Gül Mescidi, Hz.Ebubekir Mescidi, Tabe Mescidi’dir. Konuşmasına şu sözlerle devam eden Müftü İbrahim KADIOĞLU, bu camilerimiz yeryüzünün nişanlarıdır. Çayırova’nın tapularıdır. Bizler bu dünyadan göz edeceğiz ama bunlar kalıcı olacaktır.     

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki