Çalışma durdu, vatandaş tepkili

İSU’nun Yenişehir Mahallesi Araç Sokak’ta yaptığı Yağmur Suyu hattının durması nedeniyle vatandaşlar tepki gösterdi. Çalışma nedeniyle oluşan tozdan şikayetçi olan vatandaşlar önlem alınmasını istedi
30 Temmuz 2015, Perşembe - 19:24

İSU’nun İzmit Yenişehir Mahallesi Araç sokak’ta yaptığı yağmur suyu hattı ile ilgili çalışmanın yaklaşık 10 gündür ilerlememesi nedeniyle bölgedeki vatandaşlar tepki gösterdi. Araç Sokak’taki esnaflar ve vatandaşlar İSU’nun çalışmaları durdurduğunu ve bölgede asfalt yapılmaması nedeniyle oluşan tozun hayatlarını olumsuz etkilediğini belirtti. İSU ise Yağmur Suyu Hattı’ndaki temiz su borusunun deprese edilmesi için çalışma yapıldığı için bölgede çalışmanın durduğu ve 15 gün içinde çalışmanın biteceğini kaydetti.

15 GÜN SONRA BİTECEK

Sağanak yağışlarda sel baskını olan Yenişehir Mahallesi’nde başlattığı yağmur suyu hattı çalışmasının durması vatandaşların tepkisine neden oldu. Bölgede yaşayan esnaf ve vatandaşlar, yaklaşık 10 gündür süren çalışmanın durduğunu belirtti. Çalışmaların durması nedeniyle bölgede oluşan tozun hayatlarını zorlaştırdığını belirten vatandaşlar, İSU’nun çalışma bitene kadar en azından bölgeyi sulayarak tozun kalkmasını engelleyebileceğini kaydetti. İSU yetkilileri ise Yağmur Suyu hattı inşaatında bulunan içme suyu hattını başka bir yere nakletmek için çalışmanın durduğunu ve en kısa zamanda sorunun çözüleceğini kaydetti. İSU yetkilileri çalışmanın 15 gün içinde bitirileceğini ve ardından asfalt yapılacağını kaydetti.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki