Çalınan protez bacağı için destek bekliyor

10 Şubat 2015, Salı - 19:22

Değirmendere Yalı Mahallesi'nde yaklaşık iki ay önce protez bacağı çalınan 66 yaşında ki Mehmet Bodur, "Maddi durumum iyi değil. Kendim bu protezi tekrar alamam. Yardım severlerden destek bekliyorum "dedi.

Değirmendere Yalı Mahallesi'nde yaklaşık iki ay önce protez bacağı çalınan 66 yaşında ki Mehmet Bodur, "Maddi durumum iyi değil. Kendim bu protezi tekrar alamam. Yardım severlerden destek bekliyorum "dedi. İzmit'te bir firmadan protez bacak alan Şeker Hastası Mehmet Bodur protezini zor kullanıyordu. Firmadan geldiğini söyleyen bir kişi protezi alıp yenisini getireceğini söyledi. Bodur protezi evine gelen kişiye teslim etti. Eve gelen hırsızlar bir daha dönmedi. Aylardır yeni protezin geleceği umudunu taşıyan Bodur, firmayı arayarak başından geçeni anlattı ve firma yetkilileri kesinlikle protezin onlarda olmadığını ve böyle bir eleman eve göndermediklerini söyledi.

 

PROTEZ KİMİN İŞİNE YARASIN

Mehmet amca çalınan protezin kimsenin işine yaramayacağını belirterek "Beni cep telefonuyla aradılar ve kendi evleri gibiymiş evi bulup kendiler. Çok yakından ilgilendiler sonra da gittiler. Gidiş o gidiş. Bir daha ne gelen var ne arayan. Ben firmayı aradıktan sonra hırsız olduklarını anladım. Çalınabileceği aklıma gelmedi. Benin protez bacağım kimin işine yarasın. Şimdi aylardır protezin gelmesini bekliyorum. Maddi durumum iyi Kendim bu protezi alamam" dedi.

 

DİĞER BACAĞINI DA KAYBEDEBİLİR

Şeker hastası olan bir bacağını şeker ve damar rahatsızlığı nedeni ile kaybeden Bodur, şimdi diğer bacağını da kaybetme riski altında. Hastalığı ilerleyen ve ağrılardan rahat nefes alamadığını ifade eden Bodur, çalınan protezinin yerine makaralı protez istiyor. Bodur "Diğer bacağımda kesilirse evden hiç çıkamam. Bu benim için yıkım olur. En azından bir tane protezim olsun Sıcak havalarda kapının önüne çıksam bana yeter" dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki