CADDE ÇÖKTÜ ÇÖKECEK!

11 Ocak 2015, Pazar - 20:59

 

Nüfusu sürekli artan sanayi kenti Çayırova Fatih Caddesi’nde sorunlar yumağı büyümeye devam ediyor. Yıllardır Çayırova’nın yükünü çeken cadde yağan aşırı yağışlardan  ve kardan dolayı çöktü çökecek.

 

Fatih Caddesi Yükü Kaldırmıyor

Alışveriş mağazalarının yoğun olduğu Fatih Caddesi 110 bin Nüfuslu ilçe halkına yeterli gelmiyor. Otopark ve araç trafiğini kaldıramayacak konumdaki ilçenin en büyük çarşısına bugüne kadar Yerel Yönetimlerden ve üst düzey yöneticilerden çözüm bulunamadı. Yerel idarecilerin sorunu çözmekten kaçtığı Fatih caddesi esnafı kendi haline bırakılmış durumda. Caddenin toplu taşıma araçlarına açık olması nedeni ile sürekli dur kalk yapılması tek şeritli caddenin trafiğe resmen kilitlenmesi herkesi çileden çıkartıyor. Çoğu vatandaş kaldırımda bile yürüyemez hale geldiklerini belirtirken yetkililere seslenerek acilen caddeye el atlamalarını belirttiler.

Cadde Esnafı Çözüm Bekliyor

Caddenin halka açıldığı yıllardan bugüne değin ilçenin en büyük sorunlarından biri ile mücadele etmeye devam etmesi ve soruna yerel idarenin el atmaması en büyük sıkıntı ve ilçenin en büyük ayıbı. Caddede umuma açık hiçbir noktasında tuvaletin bulunmamasıdır. Alışverişe çıkan yaşlısı genci ailelerin ve vatandaşların WC sorununun bir türlü çözülememesi herkesi düşündürmeye devam ediyor. Cadde esnafları ve vatandaşlar konuyla alakalı olarak yaptıkları açıklamada, “Kadınların Lavabo ve WC’ ihtiyaçları yaşanan en büyük sıkıntımızdır, bu konudaki çaresizliğinin mutlaka giderilmesi için öncelikle caddenin en uygun noktasına acilen WC’lerin yapılmasını bekliyoruz. ”dediler.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki