Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, çöp bertaraf tesisi için yarın Akademik Odalar Birliği temsilcileriyle buluşacağını, birliğin hazırladıkları raporu sunacağını açıklamıştı

 BÜYÜKŞEHİR Belediyesi Başkanı Tahir Büyükakın, geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında çöp bertaraf tesisi hakkında açıklama yapmıştı. Akademik Odalar Birliği’nin ön çalışma yaptığı tesis için Başkan Büyükakın, “15 Ağustos’ta yapacakları çalışmayı bize sunacaklar. Biz de alternatifleri inceleyeceğiz ve ay sonuna doğru bunu kamuoyu ile paylaşıp bir karar vereceğiz” demişti.

 

RAPOR SUNACAKLAR

Bilindiği üzere Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu döneminde gündeme gelen Atık Bertaraf ve Enerji Üretim tesisinin Umuttepe’ye yapılma hususu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından iptal edilmişti. Başkan Büyükakın ise uzun bir sürenin ardından çöp fabrikasının yeni yeri konusunda kısa adı KAOB olan Akademik Odalar Birliği’nin rapor hazırladığını ve raporun 15 Ağustos tarihinde kendisine sunulacağını dile getirmişti. Bakalım yarın bir buluşma olacak mı?