Büyük Proje Hızla İlerliyor

11 Şubat 2016, Perşembe - 15:27

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Körfez Geçiş Köprüsü ve Gebze-Orhangazi-İzmit Otoyolu projesini Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile birlikte inceledi.

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, ilçe belediye başkanlarından İsmail Baran ve Hüseyin Üzülmez’in de katıldığı teknik inceleme gezisinde çalışmanın son geldiği durum yerinde görüldü. Başkan Karaosmanoğlu proje için, “Bu gurur tablosu milletimizdir. Bu büyük projede çalışan tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve bakanlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

İSTANBUL-İZMİR ARASI 2 SAAT 50 DAKİKA OLACAK

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu’ndaki güzergahta bulunan 3,5 kilometrelik Samanlı tünelinde incelemelerde bulundu. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun da eşlik ettiği incelemede Bakan Yıldırım, “İstanbul-İzmir Otoyolu tamamen bittiğinde İstanbul’dan İzmir’e 2 saat 50 dakikada gelmek mümkün olacak. İstanbul-İzmir Otoyolu’nu ve dünyanın en büyük dördüncü köprüsü İzmit Körfez geçişini inceledik. Kullanılan tel halatlarının boyu 80 bin kilometredir. Bu önemli projeyi tamamen Türk mühendisleri, Türk işçileri ve Karayolları’nın fedakâr çalışanları gerçekleştirdi. Projede alt yüklenici olarak Japonlar var. Biz eskiden birinci ve ikinci köprüyü yaptık. Orada yabancılar müteahhit, bizim firmalarımız taşerondu. Türkiye, AK Parti iktidarında öyle bir mesafe aldı ki; dünyanın en büyük projelerini kendi insanımızın aklıyla, gücüyle gerçekleştirir hale geldik. Bunun en güzel örneği bu projedir” diye konuştu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki