Burası ölüme davetiye çıkarıyor

06 Mayıs 2015, Çarşamba - 11:55

 

Gebze Barış Mahallesinden geçen TCDD’ye ait tren raylarının önündeki demir telleri kimliği belirsiz kişiler tarafından kesilerek, karşıya geçiş yolu açılmış durumda. Açılan kapıyı görenler ise, rayların üzerinden geçerek bir anlamda ölümle burun buruna geliyor.

Barış Mahallesi ile Eskihisarı birbirinden ayıran TCDD'ye ait tren raylarının üzerinden geçen öğrenciler ve vatandaşlar her gün ölümle burun buruna geliyor. Beşevler parkının hemen alt tarafından geçen tren yolunun kenarları demir tellerle çevrilmesine rağmen, bazı duyarsız kişiler, karşıya geçiş sağlanmak için demir tellerini kesmiş durumda. Özellikle küçük çocuklar,  demir telleri kesilerek açılan kapıdan geçerek, rayların üzerinde oyun oynuyor.  Her gün çocuklarını TCDD'ye ait rayların üzerinden geçerken gören mahalle sakinleri, bu sıkıntının bir an önce çözüme kavuşturulmasını istiyor

YETKİLİLER HAREKETE GEÇMELİ

Barış Mahallesi ile Eskihisar arasında hiçbir bağlantı olmadığı için demir tellerinin bazı duyarsız kişiler tarafından kesildiğini söyleyen vatandaşlar; "Buradan açılan kapıyı gören herkes TCDD'ye ait demiryolunun üzerinden geçiyor. Yetkililerden isteğimiz bir an önce buraya ya üst geçit ya da alt geçit yapsınlar. Çocuklarımızın, bizlerin geçebileceği güvenli bir yol istiyoruz. İllaki kazalar olunca mı yetkililer harekete geçecek? Demiryolu üzerinden geçen trenler, vatandaşlara çarpma tehlikesi ile karşı karşıya kalıyor. Özellikle çocuklar  her gün bir tehlike ile karşı karşıya kalıyor. Her gün yüreğimiz ağzımıza geliyor.” diyerek yetkililerin buraya çözüm bulmasını istediler.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki